Počas prvej vlny pandémie sa nová vláda snažila ľuďom zapáčiť vyhlásením, že budú dávať časť zo svojho platu do fondu ľuďom najviac zasiahnutým koronakrízou. Premiér Igor Matovič (47) sám sľúbil, že tam bude posielať celý svoj plat, no a zvyšní poslanci OĽaNO sa dohodli, že budú posielať po 500€. Už mesiace však na tento účet takmer nikto z nich neprispieva! 

Portál Aktuality.sk prišiel s informáciami o tom, že za samotného Matoviča tam dvakrát poslala peniaze jeho manželka Pavlína. Raz necelých 1500€ a potom ešte ďalších 3000€. Neskôr sa však už od Matovičovcov na účte neobjavili žiadne ďalšie peniaze. Najviac do tohto účtu prispel (až 500-tisíc eur) podnikateľ Milan Fiľo a prvé peniaze šli na pomoc ľuďom začiatkom októbra.

Za aktuálny mesiac november tam z poslancov NR SR prispel iba Peter Kremský. Ostatní z OĽaNO svorne tvrdia, že na účte je dosť peňazí, aby vydržal fungovať dostatočne dlho a ubezpečujú, že poslanci prispievajú na rôzne charitatívne účely podľa vlastného výberu. Zástupcovia SaS si podľa medializovaných informácií na takom niečom nepotrebujú robiť PR a prispievajú na dobrovoľnej báze.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

A čo Igor Matovič? Aj keď najskôr tvrdil, že sa vzdáva celého svojho platu, kým sa koronakríza neskončí, tak potom sa mu nepáčilo, že sa peniaze nerozdávajú a pravdepodobne práve preto skončil s prispievaním do tohto fondu, ktorý sám navrhol založiť.

Ten však svoju činnosť s rozdávaním naplno rozbehol od októbra a úrad vlády spoločne s neziskovou organizáciou Ľudia ľuďom tieto peniaze už pravidelne prerozdeľuje Slovákom do rôznych sektorov. Či sa politici budú ešte tomuto fondu venovať a či tam Igor Matovič pošle ešte nejaký svoj plat, ostáva však nateraz otvorené.

Zdroj: Aktuality.skFoto: Facebook/Igor.matovic.7, YouTube