Premiér Igor Matovič (47) sa na včerajšej tlačovej konferencii vyjadril, že už nemieni viac čakať na plán ministra školstva Branislava Gröhlinga ohľadom otvárania škôl. Preto sa podľa svojich slov rozhodol to zobrať do vlastných rúk. A medzi prvými chce otvárať školu, kam chodia jeho dcéry! 

„Možno to bude úsmevné, ale nemienim čítať denne štyri sms-ky od mojich dvoch dcér, kedy konečne pôjdu do školy,“ vyjadril sa na tlačovej besede Matovič. Potom povedal, že od pondelka chce pilotne otvárať niektoré základné školy, aby do nich mohli opäť chodiť žiaci druhého stupňa. Medzi tie má patriť aj súkromná škola, kam chodia jeho dve dcéry.

Údajne ho totiž kontaktoval samotný zriaďovateľ tohto školského zariadenia, ktorý sľúbil, že vo vlastnej réžii pretestuje zamestnancov, žiakov aj ich rodičov. Ten istý zriaďovateľ školy podľa informácií Denníka SME figuruje aj vo firme Eurolab Lambda, ktorá pre štát nakúpila 10 miliónov antigénových testov za 39,5 milióna eur na celoplošné testovanie. Jedná sa o trnavského podnikateľa Petra Krajčoviča.

Okrem neho sa vraj ozval nemenovaný primátor, ktorý chce otvoriť všetky školy vo svojom meste. Fungovať to má tak, že tí žiaci, ktorí sa dajú pretestovať spoločne so svojimi rodinami, tak do školy pôjdu a tí, ktorí nie, tak budú fungovať aj naďalej dištančne. Či sa do tohto „testovacieho“ projektu škôl pod patronátom samotného premiéra Matoviča ešte niekto naisto zapojí, to zatiaľ nie je známe.

Igor Matovič o otváraní škôl

Zdroj: Sme.skFoto|Video: YouTube