Včerajšia tlačová konferencia zástupcov vlády po rokovaní o tom, či a v akej podobe si Slovensko „užije“ vianočný lockdown zatriasla verejnosťou. Premiér Igor Matovič (47) sa jej síce nezúčastnil, no neskôr prezentoval vlastné vyhlásenie a v nočných hodinách uverejnil aj povzbudzujúci status na Facebooku! 

Matovič sa včera nezúčastnil tlačovej konferencie, kde bol ohlásený lockdown spojený so zákazom vychádzania od 19.12. (sobota) a platný minimálne do avizovaného 10.1.2021. Potom však pred médiami prezentoval vlastné vyhlásenie, kde okrem tvrdých vyjadrení o sabotáži plošného testovania zo strany prezidentky a ministerstva hospodárstva Richarda Sulíka s vážnou tvárou odkázal, že pomyselným svetlom na konci tunela je pripravovaná vakcinácia na Covid-19.

Ako už vieme, tak toto očkovanie bude dobrovoľné a prebiehať bude v niekoľkých vlnách už v najbližších mesiacoch. Zaočkovať by sa mali dať najprv pracovníci zdravotníctva a medicíny a študenti zdravotníckych oborov, neskôr policajti, hasiči, zamestnanci domovov sociálnych služieb, dôchodcovia, zdravotne najviac ohrozené skupiny obyvateľstva či bezdomovci. Až potom prídu na rad ostatní obyvatelia, ktorí majú viac ako 18 rokov.

Igor Matovič po oznámení lockdownu

V nočných hodinách sa v premiérovi emócie pravdepodobne trochu upokojili a namiesto útočenia na svojich politických partnerov povzbudzoval Slovensko smerom k lepším zajtrajškom. Napísal, že vyhrať musíme a vyhráme, a že „dobre bude“, aj keď tomu ani veriť už nechceme. Celý jeho povzbudzujúci status si môžete prečítať nižšie.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Igor Matovič – status pred lockdownom

Foto|Video: YouTube/SME