Predseda mimo parlamentnej strany Hlas-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini (45) spustil nedávno internetovú anketu s otázkou, či hlasujúci súhlasia so skrátením volebného obdobia NR SR. Alebo inými slovami, či súhlasia s predčasnými voľbami. Na to zareagoval na jednej z tohtotýždňových tlačových konferencií aj súčasný premiér Igor Matovič (47)! 

Slovenská spoločnosť je v súčasnosti veľmi rozdelená nielen v politických názoroch, ale najmä v pohľadoch na opatrenia v súvislosti s koronavírusom Covid-19. Tie sa úzko dotýkajú aj politiky a mnohí ľudia si preto z nechute voči všetkým zákazom a príkazom, prajú pád súčasnej vlády, ktorej predsedom je práve Igor Matovič z klubu OĽaNO.

Ten sa k rôznym snahám, anketám a petíciám za jeho odvolanie či predčasné voľby stavia jasne. Ak sa podľa jeho slov za predčasné voľby postaví 1,5 milióna ľudí, tak si všetci môžu dať otázku, že asi robia niečo zle. To uviedol na jednej z tlačových konferencií, no zároveň dodal, že súčasná vláda sa nemá za čo hanbiť a v oblasti ekonomiky má spomedzi iných krajín najmenšie prepady.

Pre novinky nielen z politiky sledujte našu Facebookovú stránku >>TU<<

Foto: YouTube