Celoplošné testovanie sa aj napriek mnohým kritikom, zdá byť úspešným projektom, keďže sa vďaka nemu podarilo zachytiť desiatky tisíc pozitívnych, ktorí tak ostali v domácej karanténe a nešírili vírus Covid-19 ďalej. Premiér Igor Matovič (47) si preto myslí, že pred Vianocami by mohlo dôjsť k ďalšiemu kolu! 

Rast nakazených sa vďaka plošnému testovaniu podarilo utlmiť najmä na Orave a v Bardejove, no pomohlo to rýchlejšiemu poklesu šírenia aj v ďalších okresoch. Čím viac pozitívne infikovaných plošné testovanie odhalí, tak tým menej a kratšie sa vírus bude šíriť medzi ostatnými. Práve preto si premiér Matovič myslí, že Slovensko má na rozdiel od ostatných krajín účinnú zbraň v boji proti pandémii koronavírusu Covid-19.

Aj preto sa na nedeľnej tlačovej konferencii na rovinu vyjadril, že ďalšie kolo testovania by mohlo prebehnúť koncom novembra. Podľa jeho slov sa tak dá dosiahnuť vyššia miera slobody v decembri a počas vianočného obdobia. Túto myšlienku však bude krízový štáb spoločne s vládou vyhodnocovať až v najbližších dňoch, a tak ďalšie testovanie zatiaľ isté nie je, no vyzerá to tak, že vláda je už teraz tejto myšlienke naklonená.

Igor Matovič o tom, čo bude po plošnom testovaní

Foto|Video: YouTube