Pandémia koronavírusu Covid-19 má nového strašiaka – tzv. britskú mutáciu, ktorá je podľa vedcov omnoho nákazlivejšia. Kvôli tomu vlády v Európe začínajú tlačiť na to, aby ľudia používali respirátory FFP2 alebo FFP3 bez výdychového ventilu – sú vraj spoľahlivejšie ako obyčajné rúška. V Nemecku či Rakúsku dokonca vlády dali obyvateľom povinnosť nosiť tieto respirátory v MHD či obchodoch.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Aj na Slovensku sa začali ozývať hlasy odborníkov, žeby bolo dobré používať spomínané ochranné pomôcky, čo dokonca tento týždeň odporúčal sám minister zdravotníctva Marek Krajčí z OĽaNO. Ľudia preto začali brať obchody s potravinami útokom a húfne nakupovali dostupné respirátory. Pri niektorých fotkách by až človek povedal, že sa medzi nimi strhla „bitka“. No vzhľadom na neustále upozornenia zo strany vlády a vyjadrenia o veľkej nákazlivosti britskej mutácie sa to dá pochopiť.

Pre mnohých tak bolo nepochopiteľné, že sám premiér Igor Matovič (46) sa na Facebooku snahám o nákup respirátorov zo strany občanov vysmial. Mnohí to už teda nevydržali a pod jeho štipľavým statusom mu zanechali poriadne nepríjemné komentáre!

Status Igora Matoviča

Komentáre Slovákov

Foto: Facebook/Igor.matovic.7, YouTube