Richard Sulík (52) sa dnes už nezdržal a prostredníctvom Facebooku spochybnil nutnosť pravidelného komunitného testovania Slovákov, ktoré by malo vraj po otvorení reštauračných prevádzok, cirkví, kultúrnych inštitúcií, či športovísk dopomôcť k väčšej slobode. Igor Matovič (47) na základe toho okamžite zvolal tlačovú konferenciu, kde mu veľmi tvrdo odpovedal! 

Igor Matovič mal tlačovú konferenciu spoločne s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím len veľmi krátko po spomínanom vyjadrení Richarda Sulíka. Na adresu koaličného partnera SAS padli poriadne tvrdé slová najmä o jeho údajnej pravidelnej neúčasti na krízových štáboch či pandemických komisiách.

Vyjadrenie Igora Matoviča na adresu Richarda Sulíka

„Tento partner nechodí na krízové štáby, posiela tam svojich zástupcov, 5 zástupcov mal k dispozícii, ktorí zahlasovali za 90-dňový núdzový stav. Neviem, či to je hodné komentára. Mne to hodné komentára nie je. Tento koaličný partner má chodiť na pandemickú komisiu, na Ústredný krízový štáb a nechodí tam.

Sme v materskej škôlke? Nám tu zomierajú ľudia. Ochorejú kvôli tomu, že tu niekto spochybňuje rozhodnutia pandemickej komisie. Bol by som rád, keby sa koaliční partneri správali ako dospelí ľudia.“

Matovič na záver zadal Sulíkovi verejne “domácu úlohu“, že by mal sám predstaviť riešenie, ktoré zabezpečí Slovensku denný priemer pozitívne testovaných maximálne 500, a popritom budú od 1. decembra všetky prevádzky otvorené normálne fungovať.

Podľa neho sa Sulíkovi veľmi ľahko riadi pandémia cez Facebook, no je iné prísť s reálnym riešením a odprezentovať ho. Matovič povedal, že ak príde Sulík do nedele s dobrým riešením, tak skončí v rámci celého vedenia koronakrízy a prenechá ho práve svojmu podpredsedovi vlády.

Celá tlačová konferencia Igora Matoviča

Zdroj|Video: Facebook/Olano – TB | Foto: YouTube