Argentínskej futbalovej reprezentácii na čele s Lionelom Messim sa opäť raz nepodarilo vyhrať veľký turnaj. Na juhoamerických majstrovstvách (Copa America) skončila Argentína iba na treťom mieste, a po zápase o bronz si hlavná hviezda turnaja nedávala servítku pred ústa! 

Lionel Messi mal na rozhodcov ťažké srdce už po neúspešnom semifinále proti domácej Brazílii, v ktorom Argentína prehrala 0:2. Messi tvrdil, že jeho tím bol ochudobnený o dva pokutové kopy a tieto situácie si navyše ani rozhodcovia neoverili pomocou systému VAR. V zápase o tretie miesto proti Chile sa však stalo čosi nevídané, keď za stavu 2:0 pre Argentínu dostal v 37.minúte Messi červenú kartu za nešportové správanie.

Messi červená karta

Po skončení stretnutia, ktoré Argentína vyhrala nakoniec 2:1, sa Messi v rozhovoroch po zápase médiám posťažoval, že za normálnych okolností by dostali obaja hráči iba žltú kartu. Potom pokračoval vyjadrením, že na turnaji mohol jeho tím uhrať lepší výsledok, ale rozhodcovia ich nenechali prebojovať sa do finále: „Korupcia a rozhodcovia kazia fanúšikom pôžitok z futbalu.” 

Messi ďalej prezentoval názor, že je údajne všetko pripravené tak, aby domáca Brazília porazila vo finále Peru (hrá sa dnes od 22:00) a oslavovala zisk titulu. Podľa jeho slov sa nebojí ani trestu za svoje výroky: „Niekto musel konečne povedať pravdu.” Odpoveď juhoamerickej futbalovej federácie (CONMEBOL) bola veľmi rýchla a jej vedenie Messiho výroky odsúdilo, ako útoky na integritu turnaja a odkázalo mu, že základným pilierom fair-play je schopnosť akceptovať výsledok.

Lionel Messi opäť nezískal s Argentínou vytúženú trofej.

Zdroj: Theguardian.com | Foto|Video: Twitter, YouTube