Niekdajší boss slovenského podsvetia Mikuláš Černák (53) v posledných rokoch aktívne spolupracuje nielen s políciou, ale aj s médiami. V poslednom rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ sa rozhodol odhaliť objednávateľa vraždy niekdajšieho obávaného bratislavského mafiána Petra Steinhübela! 

Peter Steinhübel, ktorého vtedy poznali ľudia najmä pod prezývkou Žaluď, bol v 90-tych rokoch kontroverzným podnikateľom známym z bratislavského podsvetia. Vyvážal sa na luxusnom Ferrari a mal slabosť na mladé dievčatá. Od roku 1993 ho kvôli jeho nečestným obchodným metódam, pri ktorých údajne podvádzal a neplnil dohody, chcelo zabiť veľké množstvo ľudí.

Vie sa o štyroch atentátoch, kedy bol Žaluď v ohrození života. Minimálne trikrát na neho strieľali, vrátane situácie, kedy mu hrudník prevŕtalo až päť guliek. Raz bola v jeho aute nastražená výbušnina, ktorá však explodovala pár metrov od neho a zranila mu iba ruku. Steinhübel neskôr prežil aj haváriu na svojej motorke, až sa o ňom začalo hovoriť, že má sedem životov ako mačka. 4. augusta 1999 však prišiel aj jeho čas.

Peter Steinhübel dokument

Nedávno od jeho vraždy uplynulo dvadsať rokov, no vyriešená nikdy nebola. Mikuláš Černák sa preto rozhodol prehovoriť a v spomínanom interview povedal, že k objednávke vraždy sa mu v roku 2002 priznal dnes už zosnulý Ondrej Žemba. Ten je vo všeobecnosti považovaný za bývalého bossa popradského podsvetia, ktorý skonal v apríli tohto roka.

Žemba mal totiž záujem o podiel v popradskej spoločnosti Tatravagónka, čo je vlastne podnik zameraný na výrobu železničných vagónov. Hlavný vplyv v tejto firme mal práve Steinhübel, ktorý dal v roku 1997 kvôli tomu zabiť bývalého štátneho úradníka a podnikateľa Vladimíra Bachledu potom, čo mu podpísal plnú moc. Za Žaluďovu smrť zaplatil Žemba neznámemu páchateľovi údajne 3 milióny slovenských korún (100-tisíc eur).

Ondrej Žemba zomrel v apríli tohto roka ako 64-ročný.

Zdroj: Pluska.skFoto|Video: YouTube