Aj napriek tomu, že je bývalý boss slovenskej mafie Mikuláš Černák (53) odsúdený na doživotie, tak sú ľudia zvyknutí, že sa na jeho stránke na Facebooku objaví občas nejaký status. No to, čo si na tomto profile mohli Slováci prečítať v sobotu večer, asi vôbec nečakali! 

Černák sa väčšinou vyjadruje iba k najväčším udalostiam, ktoré sa na Slovensku dejú a naposledy tak urobil napríklad v prípade oslobodzujúceho rozsudku pre Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. A v sobotu večer pribudol na jeho facebookovom profile ďalší status.

V ňom sa Černák, pravdepodobne prostredníctvom inej osoby, vyjadril, že plošné testovanie na koronavírus, ktoré včera navrhol premiér Igor Matovič (46) pre všetkých občanov, má zmysel. Podľa neho je však dôležité potom testovať aj pravidelne na všetkých hraničných priechodoch, aby sa k nám nákaza nedostala zo zahraničia.

Týmto názorom sa, samozrejme. nezapáčil slovenskej verejnosti, ktorá nepovažuje takúto formu testovania za vhodnú. K téme sa už vyjadrilo viacero odborníkov z oblasti virológie a matematiky, ktorí to taktiež nepovažujú za možné ani efektívne riešenie. A aj medzi politikmi panujú na tento plán rozporuplné názory. Pozrite si nižšie status Mikiho Černáka v celom znení, spoločne s niekoľkými komentármi od Slovákov.

Černák o plošnom testovaní na koronavírus

Súhlasíte s plošným testovaním na koronavírus? Vyjadrite sa v našej ankete >>TU<<

Foto: Facebook/Mikulascernak, YouTube