Aj napriek tomu, že naša vláda sa rozhodla od soboty obmedziť pohyb občanov len na nutné cesty do práce, potravín a naspäť domov, tak je možné, že sa opatrenia proti koronavírusu Covid-19 budú ešte sprísňovať. Potvrdil to minister obrany Jaroslav Naď v diskusnej relácii Na telo! 

Slovensko je už od soboty v tzv. čiastočnom lockdowne, kedy sa ľudia nemôžu pohybovať až tak slobodne ako boli zvyknutí. Mnohí prišli aj o možnosť chodiť do práce, pretože ich prevádzky nie je dovolené navštevovať. Aj napriek tomu, že sa mobilita obyvateľstva rapídne znížila a celú krajinu pravdepodobne budúci víkend čaká prvé kolo plošného testovania, tak minister obrany Jaroslav Naď nevylúčil ďalšie sprísňovanie opatrení.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Uviedol to v relácii Na telo, kde sa vyjadril, že opatrenia sa vzhľadom na situáciu a pribúdajúci počet nakazených budú prehodnocovať každý týždeň a vláda ešte vidí možnosť na ich ďalšie sprísnenie. Plošné testovanie totiž taktiež nie je úplne isté, pretože nie je jasné, či sa na hladký priebeh nájde dostatok zdravotníkov.

Všetkých dobrovoľníkov je doteraz nahlásených okolo 24-tisíc, no Naď priznal, že v mnohých prípadoch môže ísť o tzv. falošné kontakty a vláda na testovanie potrebuje aspoň 20-tisíc reálnych zdravotníkov. Dostane sa teda Slovensko na týždne do úplného lockdownu aj bez plošného testovania? To sa dozvieme asi už v najbližších dňoch.

Slovensko sa celoplošného testovania možno vôbec nedočká.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Facebook/Jaroslavnad

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU