Miro je obyčajný tridsiatnik, ktorý za svoj život zažil zopár neúspešných vzťahov a krátkych úletov. V prací si dlhšie všímal sympatickú, mladú blondínečku, ktorá ho každým dňom priťahovala viac a viac. Tak sa ju rozhodol pozvať von, no a čo prišlo potom, vám už Miro vyrozpráva sám v nasledujúcom príbehu! 

Nikdy som nebol nejaký veľký lámač ženských sŕdc, no zo tri dlhšie vzťahy (každý trval vyše roka) som už mal. Popritom som mal česť aj s nejakými kratšími románikmi, no nič extra, nie som žiaden alfa samec, ktorý musí mať každý víkend v náručí inú. V robote sa mi však dlhšie pozdávala jedna administratívna pracovníčka, ktorú som často stretával na obede a väčšinou pri príchode a odchode z práce. A hej, pracujem v nadnárodnej spoločnosti, ktorá sa venuje výrobe a spracovaniu automobilových súčiastok, čiže pekných báb je tam ako šafránu.

Tak som sa ju raz odhodlal pozvať von, že reku aspoň uvidím, či sa s ňou dá aj porozprávať, keď je už pohľad na ňu taký príjemný. Bola o dosť nižšia ako ja, no postavičku mala fajn, ako normálna, mladá ženská, ktorá sa pohybu nevyhýba. Povedal by som to takto, že akurát. V pohode súhlasila a ja som sa tešil, že sa s ňou cez víkend vyberiem na posedenie pri víne či niečom tvrdšom.

Prišiel víkend a s ním aj naše stretnutie. Najprv reštaurácia, dobré jedlo, potom bar a vínko, neskôr prechádzka po nočnom meste. Rozhovor bol taký ako na prvom rande – práca, minulé vzťahy, záľuby atď. . Bolo to celkom v pohode, jediné, čo mi vadilo bolo, že tá baba si všetko fotila!

Boli sme pred reštikou, odfotila si ju a šup na Instagram. Prišla nám na stôl polievka, bum a hneď storka. Potom hlavné jedlo, ďalšia storka. Dezert, storka. Víno v bare – chcela, aby som ju nakameroval ako sa napila. Prechádzali sme sa po meste, okamžite storka na Instagram, kde nakamerovala mňa ako idem pred ňou (mal som chuť začať utekať). Potom sa ma spýtala, aké mám meno na Instagrame, aby ma tam označila, no povedal som jej, že tú aplikáciu nepoužívam a stačí mi Facebook. Našťastie, to nejako veľmi neriešila, lebo by ma tam na mieste asi porazilo.

Rozlúčili sme sa a ja som dúfal, že to nebude brať nejako záväzne, a že sa už s ňou nebudem musieť stretnúť. Bola síce pekná, dalo sa s ňou aj relatívne dobre porozprávať, no tie selfíčka a storky mi neskutočne prekážali. A neočarila ma až tak, aby som to na nej teraz išiel ihneď meniť, veď keď ju to baví, nech si to robí, ale bezo mňa.

Čo čert nechcel, alebo možno aj hej, tak sa mi tá baba ozvala hneď na druhý deň, že jej so mnou bolo dobre, a že kedy si to zopakujeme. Bolo mi to trochu ľúto, nechcel som ju odpísať hneď, tak som si povedal, dobre. Je nedeľa, nemám veľmi čo robiť, zavolám ju na túru a uvidíme. Tam veľa signálu nebude, tak snáď sa vyhneme nejakým storkám a ich pridávaniu na Instagram a lepšie ju spoznám. Nuž, ako veľmi som sa mýlil.

Počas túry sa totiž väčšinu času rozčuľovala, že nemá signál, a nemôže pridať na Instagram tie fotky, ktoré odfotila. Ukľudňoval som ju, že ich predsa pridá neskôr, no to až tak nepomáhalo, a tak som už rezignovane stíchol a užíval som si aspoň prírodu. Veľakrát dokonca na pár minút zastala, lebo niekde chytila signál a tak čakala, kým sa jej fotky či videá pridajú na Instagram. No proste, výlet ako lusk. Keď sme šli naspäť, tak zas kamerovala cestu z pohľadu spolujazdca a aj to nezabudla zdokumentovať do svojho insta príbehu.

Mal som chuť ju vyhodiť rovno uprostred cesty, ale ovládol som sa. Po príchode k jej bytu som sa plánoval rozlúčiť už naveky vekov, aj keď som vedel, že na druhý deň sa uvidíme v práci. Ona ma však, na moje veľké prekvapenie, pozvala k nej domov. Vraj sa osprchovať po túre. No čo, zaplatil som jej večeru, drinky, dnes výlet mojim autom, tak nejakú tú kávičku alebo jedno číslo u nej v posteli si zaslúžim. Možno aspoň vtedy nebude mať v ruke ten prekliaty telefón.

Po sprche sme skončili u nej na gauči, opäť len tak kecali do vetra a ja som len čakal, kam sa to celé dostane. Vravela, že sa chce natiahnuť, tak sme šli do spálne a opäť sme len tak ležali. Mal som nejaké pokusy o dotyky, či bozky, no so smiechom sa tomu vyhýbala, aj keď som si už veril, že to musí vyjsť. Takto to trvalo možno aj pol hodiny a tak som už začínal byť nervózny. A potom to prišlo.

Zase si zobrala do ruky ten odporný mobil a chcela sa odfotiť priamo so mnou v jej posteli. Po silenej fotke, kde som musel nasadiť svoj najviac nepresvedčivý úsmev v živote som jej narovinu povedal, že to hádam neskončí len pri storke na Instagram. A ona mi na to: „Ty si akože myslíš, že sa s tebou hneď vyspím?“ Chlapi, fakt som nevedel, čo jej už len na to mám povedať. Nie, myslel som si, že si ma tu odfotíš a ja pôjdem domov!

Zmizol som odtiaľ so zahundraním, že sa ponáhľam k sebe ešte niečo porobiť. Dúfal som, že sa o tomto trapase nikto nikdy nedozvie. Žiaľ, niektorí moji kolegovia Instagram majú. A tak vám snáď nemusím hovoriť, že jej selfíčko so mnou v posteli, videli ešte skôr ako som sa stihol vrátiť domov. Nuž, bol som síce pred nimi za borca, že som ju dostal, keďže sa mi nechcelo im vysvetľovať celú pointu. No na ten zbytočný „insta víkend“ a nepríjemný pocit z neho už nikdy nezabudnem.

Chcete sa podeliť o podobný príbeh? Napíšte nám na [email protected]

Foto: Pixabay.com | Zdroj: Muzskysvet.sk