Veľmi medializovaný prípad sa nedávno odohral vo Švajčiarsku. To je veľkým lákadlom pre ľudí z celého sveta kvôli svojej nezávislosti, vysokému životnému štandardu, či tiež vďaka impozantnej prírode. O prisťahovaní sa do krajiny helvétskeho kríža snívali aj moslimskí manželia. 

Moslimský manželský pár, ktorého národnosť nebola bližšie špecifikovaná, žiadal o švajčiarske občianstvo na úradoch v meste Lausanne. Podľa tamojších správ však obaja z manželov odmietali komunikovať so zástupcami opačného pohlavia a tiež striktne odmietali podanie ruky. To švajčiarskych úradníkov poriadne nahnevalo a rozhodli sa ich žiadosť o občianstvo zamietnuť.

Vysvetlením pre tento krok je, že Švajčiarsko ako krajina nechce nijako diskriminovať nikoho vierovyznanie, ale náboženské zvyky by nemali prevažovať nad zákonmi. Moslimský pár má teraz 30 dní na odvolanie sa. Rozhodli podľa vás Švajčiari správne, keď neprijali občanov, ktorí nie sú ochotní dodržiavať ich zvyky a zákony? Alebo ich mali prijať aj napriek tomu?

Zdroj: Theguardian.com | Foto: Facebook, YouTube