O štyri dni tomu bude presne mesiac, čo raper Michael Kmeť, známy pod prezývkou Separ, šokoval na svojom Instagrame správou o tom, že posledné mesiace bojuje s rakovinou. Aktuálne si už šťastím bez seba môže povedať, že nad chorobu nateraz zvíťazil, avšak prešiel si peklom, aké si vie predstaviť asi iba človek s podobne neľahkou skúsenosťou.

Podrobnosti o Separovom najťažšom životnom období doteraz fanúšikom známe neboli. Až v najnovšom rozhovore s moderátorom Osťom bývalá polovička speváčky Tiny porozprávala o všetkých peripetiách, ktoré jej pripravil rok 2020 – od dovolenky, dopisovania textov na album OG cez príchod koronavírusu, rozpad manželstva až po zistenie a samotný priebeh liečby rakoviny.

separ o rakovine

Nádory obrastali aortu

Úspešný hudobník podrobne opísal všetko, čo sa dialo od momentu, ako sa dozvedel, že sa v jeho tele nachádza nádor, ktorého veľkosť bola po vybratí 3×4 centimetre. Na kontrolnom vyšetrí, kedy bolo Separovi spravené cétečko, sa však zistilo, že je jeho zdravotný stav o dosť horší, ako si všetci mysleli – v oblasti krížov sa našli ďalšie dva nádory o veľkosti 7×4 a 3×4 centimetre, ktoré v lymfatických uzlinách obrastali aortu, a teda najväčšiu cievu v tele človeka. Verdikt lekára bol jasný – chemoterapia.

Raper liečbou nadšený nebol, dokonca chcel pred ňou uprednostniť alternatívnejšie spôsoby. Doktor mu však povedal, že nemá čas na to, aby vymýšľal, a tak o týždeň nato začal prvý cyklus, ktorého priebeh zvládal relatívne v pohode. Najväčšie peklo prišlo až pri druhom, keď mu vypadali vlasy, mihalnice a všetky chlpy na tele. Postupne začal strácať i hlas. Bolo mu vraj najhoršie v živote a na tretí cyklus už ani nechcel nastúpiť, no napokon sa prekonal.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

V silvestrovské ráno prišla dobrá správa

,,V polke tretieho už som to nedával, že už mi bolo fakt zle,“ Separ pokračoval vo svojej úprimnej spovedil. ,,Trebalo mi šťať, som sa postavil, išiel na hajzel, zažal som svetlo a jak som zažal to svetlo, sa mi takto otočila hore nohami celá miestnosť, padol som na zem, začal som sa úplne triasť, ty ko*ot. Najhorší stav, čo som v živote mal. Nevedel som, že taký stav existuje,priznal otvorene, pričom z jeho slov naskakujú doslova zimomriavky.

Ak vás zaujímajú ešte väčšie detaily ohľadom raperovej liečby, pozrite si mrazivý rozhovor, z ktorého sa dozviete i zaujímavú prepletenosť dátumov. Najdôležitejší je snáď ten posledný – presne na Silvestra ráno sa Separ dozvedel, že zákernú chorobu porazil.

Zdroj/Foto: YouTube, Instagram/separ_dms