V MMA nájdete dva typy bojovníkov – tých, ktorí sú síce sebavedomí, ale zároveň sú aj skromní a pokora z nich priam vyžaruje, a tých druhých, ktorí milujú trashtalk, pred a pozápasové provokácie či iné brnkanie na nervy súperovi.

Dokonalým príkladom zápasníkov z druhej skupiny je Conor McGregor či Henry Cejudo. Práve Cejudo na seba svojimi sebavedomými vyhláseniami v poslednej dobe stŕha obrovskú pozornosť. Narozdiel od McGregora, ktorý toho v poslednej dobe veľa nenabojoval, si vyhlásenia podobného charakteru môže dovoliť.

Americko-mexický zápasník je totiž aktuálnym šampiónom UFC v mušej i bantamovej váhe. Navyše, rád sa chváli tým, že okrem dvoch opaskov má aj zlatú olympijskú medailu z Pekingu, kde USA reprezentoval v zápasení. 32-ročný Cejudo opäť nezostal nič dlžný svojej povesti a naposledy si neodpustil komentár pod fotkou legendárneho boxera Floyda Mayweathera. Ten je priateľom uzbecko-českej hviezdy organizácie Oktagon Makhmuda Muradova a jeho agentúra Mayweather Promotions Muradova už nejaký čas zastupuje.

Henry Cejudo

Floyd na svoj Instagram v rámci propagácie svojho zverenca Muradova pridal jeho fotku s popisom „Najlepší MMA zápasník na svete“. To nenechalo Cejuda chladným a pod fotku pridal komentár: „Donútil by som ho predo mnou pokľaknúť!!“. To Muradov nemohol nechať len tak, zapojil sa do debaty a vtipne zotrel sebavedomého šampióna UFC: „Ak trochu vyrastieš, nebude to problém.“ 

Muradov narážal najmä na výškový a váhový rozdiel medzi oboma borcami. Zatiaľ čo Cejudo meria 163 centimetrov a zápasí v kategórii do 57 kilogramov, výška Muradova je takmer 188 centimetrov a zápasová váha 84 kilogramov. Súboj týchto dvoch borcov by tak nebol úplne spravodlivý. 29-ročný „Mach“ ťahá fantastickú 11-zápasovú sériu víťazstiev a čoraz viac sa hovorí o jeho prestupe z Oktagonu, najlepšej česko-slovenskej MMA organizácie, do už spomínaného UFC.

Makhmud Muradov a jeho prestrelka s Cejudom

Zdroj: Instagram/Floydmayweather | Foto: Twitter, Instagram/Makhmud_muradov