Futbaloví fanúšikovia sú vo vytržení, keďže do svetového šampionátu v Rusku zostávajú len hodiny. Jednotlivé futbalové reprezentácie sa tak pomaličky presúvajú do dočasných domovov. V dejisku “Mundialu” sa už niekoľko dní nachádza aj portugalský káder na čele s hviezdnym Ronaldom. Ten sa ale pri stretnutí s tradičnými ruskými zvykmi nezachoval príliš profesionálne.

Futbalistov Portugalska v Kratove neďaleko Moskvy, kde bývajú a trénujú, privítali ruské dievčatá v národných krojoch. Ako býva v Rusku zvykom, všetkým športovcom ponúkli tradičný chlieb so soľou, s čím sa však nie príliš dobre popasoval Cristiano Ronaldo. Najprv si odtrhol kúsok chleba a zo soľničky palcami vzal soľ. Evidentne tento zvyk nepoznal, keďže chlieb sa má do soľničky namáčať.

Ešte predtým, ako si chlieb vložil do úst, z úst si vybral žuvačku a žmolil v ruke. To by mu možno ešte Rusi odpustili. Po skonzumovaní chleba sa však 5-násobný držiteľ Zlatej lopty začal smiať a bavil tak všetkých svojich spoluhráčov. To sa, samozrejme, Rusom nepáčilo a poriadne mu naložili. Označili ho za kreténa vysmievajúceho sa z tradícií ruských predkov. Dokonca zaznel aj názor fanúšika, ktorý vraj bude rád, keď ho španielski daniari zavrú za krátenie daní. Čo si o tomto Ronaldovom geste myslíte vy?

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.