Na svete existujú iba dva typy ľudí. Tí, čo sa sprchujú v horúcej vode a potom je tu skupina samovrahov, ktorá uprednostňuje ľadovú sprchu. Ak do nej nepatríte, je na čase to zmeniť. Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali začať rituál so studenou sprchou, ideálne hneď ráno.

 

1. Studená sprcha vás nakopne lepšie ako ranná káva

Studená sprcha hneď po prebudení síce môže znieť ako facka rovno do tváre, avšak je to najlepší spôsob, ako sa nakopnúť do nového dňa. Následne už pre vás káva nebude nutnosťou, ale pôžitkom. To, že sa rýchlejšie preberiete a zmobilizujete sily na zdolávanie každodenných problémov, už ani nemusíme spomínať.

2. Budete sa cítiť fantasticky

Neexistuje lepší pocit ako ten, keď vyleziete zo studenej sprchy. Po chvíľke budete zahriaty a budete sa cítiť, akoby ste práve zdolali Mount Everest. S takou náladou bude pre vás aj ten najnáročnejší deň hračkou. Ešte lepšie je, keď si doprajete ľadovú sprchu po tréningu. Vtedy budete ako skutočný majster sveta!

ľadová sprcha

3. Vybudujete si otužilosť

Potom, ako sa budete sprchovať v studenej vode pravidelne, vaše telo sa prispôsobí a zvykne si na nízke teploty. Na základe vlastných skúsenosti vieme, že ani také kúpanie v Baltskom mori pri 6°C pre vás zrazu nebude žiadny problém.

4. Ušetríte čas

Komu by sa chcelo 20 minút stáť pod ľadovou sprchou a premýšľať nad videami s mačiatkami? Takto sa budete sústrediť len na to najnutnejšie a to bleskovým tempom, takže sprcha vám už nezaberie toľko času čo doteraz. Vďaka tomu sa nebudete musieť každé ráno ponáhľať, ale budete mať viac času v pokoji sa pripraviť na náročný deň.

šetrenie času

5. Prekonáte svoj strach

Vďaka studenej sprche vystúpite zo svojej komfortnej zóny a začnete tak svoj deň výzvou dodávajúcou vám odvahu prekonávať tie ostatné, ktoré vás ešte len čakajú. Urobíte niečo, čo robí len minimum ľudí, prekonáte samého seba a stanete sa neporaziteľným. Stretnutie s klientom, porada v práci či skúška už potom nebude taký problém, pretože vy patríte medzi tých, čo prekonávajú svoj strach!

Foto: flickr.com, pxhere.com, pixabay.com