Popri prebiehajúcich Majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku začína aj 105. ročník najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France. Tie štartujú 7. júla a a celkového víťaza spoznáme 29. júla.

Organizátori tohtoročnej edície Tour de France si na 176 jazdcov z 22 tímov prichystali 3351 kilometrov dlhú trať, ktorá je rozdelená do 21 etáp. Najväčším ašpirantom na žltý dres bude určite britský pretekár Chris Froome, ktorý najslávnejšie preteky vyhral v posledných troch ročníkoch.

O druhú najvzácnejšiu trofej tohto podujatia, zelený dres, sa pobije opäť náš Peťo Sagan. Ten sa z tohto titulu radoval v rokoch 2012 až 2016. V predchádzajúcom ročníku ho rozhodcovia po kolízii s Markom Cavendishom nezmyselne z pretekov vylúčili, čo vyvolalo u fanúšikov na celom svete obrovskú vlnu nevôle a kritiky.

Žilinský rodák a trojnásobný majster sveta môže opäť tento rok všetkým ukázať, že v súčasnej dobe patrí na absolútny cyklistický vrchol v kategórii špurtérov. Veľký rešpekt pred ním má aj jeho najväčší súper Mark Cavendish. “Na bodovaciu súťaž nemyslím už pár rokov. Zmenil sa systém hodnotenia, do ktorého pribudli rýchlostné prémie s veľkým počtom bodov. Preto sa môže stať, že vyhráte šesť etáp a nezískate zelený dres. Odkedy prišiel na scénu Sagan, nesústredím sa na to, pretože on dokáže prejsť alpské kopce aj štyri dni za sebou, nazbiera osemdesiat bodov a vyradí všetkých konkurentov z hry. Okrem Petra neexistuje žiaden špurtér, ktorý by mohol vyhrať bodovačku,” prezradil otvorene britský pretekár pre Cyclingnews.com.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Cyclingnews.com | Foto: Instagram