Účasti slovenských futbalových klubov v skupinovej fáze Ligy majstrov v ére samostatnosti zrátame na prstoch jednej ruky. Nehovoriac o tých, ktoré môžeme nazývať úspešnými. Takým je jedine účinkovanie Artmedie Petržalka zo sezóny 2005/2006. 

Vtedajšie mužstvo Artmedie môžeme dnes pokojne označiť za už legendárne a ťažko hľadať v histórii nášho futbalu kvalitnejšie. Na jeho lavičke šéfoval neskorší tréner našej reprezentácie Vladimír Weiss a na trávniku dirigoval výnimočných hráčov. Mená ako Čobej, Debnár, Ďurica, Petráš, Borbély, Fodrek, Halenár, Kozák, Obžera a ďalší, vzbudzovali rešpekt nielen na slovenských trávnikoch, ale na jeseň 2005 aj v celej Európe.

Po tom, čo deklasovali v predkole Celtic FC 5:0 (!), postúpili po penaltovej dráme aj cez Partizan Belehrad priamo do skupiny Ligy majstrov. V nej narazili na Inter Miláno, ďalší tím z Glasgowa – Rangers, a predovšetkým na víťaza LM z roku 2004 – FC Porto. Práve zápas na štadióne v Portugalsku patrí k najväčším prekvapeniam histórie najprestížnejšej klubovej súťaže na svete. Artmedia totiž prehrávala už 2:0, ale napokon vyhrala 2:3!

FC Porto : Artmedia Petržalka 2:3

Foto: Facebook | Video: Mojevideo.sk, Streamable.com