Epidemiologická situácia v súvislosti s pandémiou Covid-19 sa u nás každým dňom zhoršuje. Aj napriek tomu, že boli v posledných týždňoch opatrenia na Slovensku sprísnené, viditeľne to stále nestačí. A práve preto sa premiér Igor Matovič (47) v diskusnej relácii rádia Slovensko – Sobotné dialógy vyjadril, že najbližšie mesiace veľké uvoľňovanie čakať nemáme.

Deti môžu snívať možno dva mesiace o tom, či sa dostanú do školy. Nemôžeme sa hrať na piesočku, že každý okres bude mať svoje pravidielka, lebo máme jeden ekosystém nemocníc,“ predseda vlády povedal s ohľadom na Covid semafor. Ten ešte pred pár týždňami pripravil minister zdravotníctva Maroš Krajčí. Podľa tohto semaforu si mali riadiť okresy svoje opatrenia samostatne, a to vzhľadom na vážnosť ich epidemiologickej situácie.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Matovič sa takisto nechal počuť, že ani otváranie reštaurácií tak skoro nehrozí. Aj minister zdravotníctva Krajčí na Facebooku naznačil, že Slovensko čaká dlhodobé sprísnenie opatrení, za čo môže nový, nákazlivejší variant koronavírusu, ktorý sa potvrdil už i v Bratislave. Premiér navyše zvolal mimoriadne rokovanie vlády, dá sa teda očakávať, že v najbližších hodinách sa dozvieme, ako to na Slovensku bude ďalšie týždne vyzerať.

Maroš Krajčí o situácií na Slovensku

Zdroj: Rtvs.skFoto: YouTube