Keď sa pred začiatkom tejto sezóny zranila jednotka Bayernu Mníchov Manuel Neuer, jeho náhradou sa stal 29-ročný Sven Ulreich, ktorý je členom bavorského veľkoklubu od roku 2015. Po rozpačitom začiatku sa vypracoval v oporu svojho tímu a dokonca sa o ňom hovorilo ako o možnej jednotke Nemecka na MS v Rusku. Potom však prišiel fatálny kiks proti Realu Madrid!

V druhom semifinálovom zápase Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Bayernom Mníchov bolo po prvom polčase všetko otvorené, pretože stav bol nerozhodný 1:1. Po pár sekundách druhého dejstva však Ulreich po „malej domov“ od Tolissa pustil loptu za seba a tú dorazil do prázdnej brány Karim Benzema. Hoci James Rodríguez neskôr vyrovnal, práve tento neskutočný kiks Ulreicha rozhodol o tom, že sen Bayernu o finále sa rozplynul.

Ťažko povedať, či ešte Sven Ulreich nebol plne koncentrovaný na druhý polčas, či sa v rozpätí niekoľkých sekúnd nevedel rozhodnúť pre najsprávnejší zákrok, alebo len skrátka zazmätkoval. Jednoducho urobil chybu, ktorých sa dopúšťa každý z nás. Ešte smutnejšie však vyznieva jeho príbeh po tom, čo internet obletela pozápasová fotografia zo štadióna Santiago Bernabéu. Všetci hráči už odchádzali z trávnika do kabín, len jeden muž stále zronene kľačal na trávniku na kolenách. Áno, tipujete správne, Sven Ulreich…

Kiks Ulreicha a gól Benzemu na 2:1

Sven Ulreich po zápase Real Madrid : Bayern Mníchov 2:2

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Twitter, Streamable.com