McLaren, Lamborghini, Ferrari? Mnohí by si mysleli, že najrýchlejšie vozidlo bude od jedného zo spomenutých alebo iných starších a skúsenejších výrobcov automobilov. Táto raketa však patrí relatívne mladej japonskej automobilke Aspark.

Prvýkrát bol odhalený na frankfurtskom autosalóne v roku 2017 a predstavený ako prvý japonský hyperšport. Aspark Owl, alebo v preklade „Sova“, bude po štyroch rokoch sľubov a ukážok dostupný na predaj. Záujemcovia by sa však mali poponáhľať, pretože vyrobených bude len 50 kusov. Pre európsky trh bude uvoľnených 20 kusov s cenovkou 2,9 milióna eur.

najrychlejsie autonarychlejsie autoDizajnom sa Owl síce podobá na McLaren F1, avšak V12tku by ste pod kapotou hľadali márne. Zaujímavosťou je, že Owl je pravdepodobne najnižším autom, ktoré môže jazdiť v premávke, je vysoké len 1 meter. V interieri to vyzerá skôr ako v kokpite vesmírnej lode a vodič v ňom takmer leží.

aspark owl interier

Aspark Owl má každé jedno koleso poháňané vlastným elektromotorom, pričom dokopy dodajú autu výkon až 2 012 koní a okamžitý krútiaci moment 2 000Nm. Podľa výrobcu s týmto výkonom dosiahne 100km/h za neuveriteľných 1,69 sekundy! Maximálna rýchlosť je obmedzená na 400km/h.

Keďže sa jedná o čisto elektrické auto, je potrebné zdôrazniť aj dojazd, ktorý automobilka uvádza. Pri kapacite 64kWh by ste mali zájsť do 400 kilometrov. 

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Zdroj: robbreport.com, asparkcompany.com, youtube.com| Foto: flickr.com