Obezita je celosvetovým problémom, ktorý trápi aj deti. Vo svete žije aktuálne viac ako 120 miliónov obéznych detí a mladých od 5 do 19 rokov. Prípad tohto chlapca z Indonézie však donedávna hraničil so smrťou!

Arya Permana z Indonézie bol pred dvoma rokmi dokonca svetovým rekordérom. Jeho rekord však nebol obdivuhodný v dobrom slova zmysle. Vo veku 10 rokov bol najtučnejším dieťaťom na svete s váhou 192 kilogramov. Arya bol tak tučný, že sa nedokázal sám hýbať a ak by so sebou nezačal niečo robiť, pravdepodobne by ho jeho váha skôr či neskôr zabila.

Dnes váži Arya o 100 kilogramov menej. Rodičia mu nariadili prísnu diétu, pravidelné cvičenie a chlapcova váha sa momentálne pohybuje v hodnotách okolo 90 kilogramov. Konečne sa tak môže samostatne pohybovať a naplno zabávať s kamarátmi. Aj napriek tomu, že toto extrémne schudnutie si vyžiadalo svoju obeť v podobe ovisnutej kože, tá sa môže vekom alebo chirurgicky upraviť. Arya však tak či tak nemieni s cvičením prestať a je skvelým príkladom aj pre mnohých dospelých, ktorí trpia touto závažnou chorobou.

Arya Permana ako najtučnejšie dieťa

Arya Permana dnes

Foto|Video: Twitter, YouTube