Hoci to znie neuveriteľne, športový svet čaká možno najväčší prestup v dejinách futbalu. Lionel Messi môže totiž po vzore “rivala” Cristiana Ronalda prestúpiť do talianskej Serie A, konkrétne do tímu Inter Miláno!

Talianske športové médium Tutto Sport vyrukovalo pred pár hodinami s informáciami, ktoré šokovali futbalových priaznivcov po celom svete. Lionel Messi by totiž mohol opustiť katalánsku Barcelonu a zamieriť do talianskeho klubu Inter Miláno. Podľa všetkého nejde len o čistý výplod bulvárnych médií, pretože snaha priviesť Messiho má pochádzať z rozhodnutia frmy Pirelli, ktorá finančne podporuje Inter, podobne ako napríklad automobilka Fiat dotuje Juventus, nakoľko majiteľ je u týchto firiem totožný.

CEO firmy Pirelli Marco Tronchetti Provera pre spomínaný Tutto Sport potvrdil, že vedenie Pirelli sa začalo zaujímať o príchod Lionela Messiho do Interu. Dôvodom je samozrejme nedávny prestup Cristiana Ronalda do Juventusu FC, pretože zápasy talianskej Serie A by príchodom oboch týchto hviezd získali úplne nový rozmer. Nasledujúce slová spomínaného Marca Tronchettiho Proveru hovoria za všetko.

„Ak existujú nejaké možné podmienky pre dohodu, fanúšikovia Interu by boli nadšení. Dúfam, že Suning (pozn. majoritný vlastník Interu) alebo Finančná Fair-Play tento obrovský prestup dovolia.”

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Sportovymagazin.sk, Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube