Slovenská mafia bola v 90. rokoch na obrovskom vzostupe, keď sa po páde režimu v uliciach pohybovali mnohé nebezpečné skupiny. Alojz Kromka (54), prezývaný Lojzo Čistič, bol tým, ktorého si mafiáni najímali na rôzne vraždy! 

Nájomný vrah Lojzo Čistič je v rámci histórii slovenskej mafie pojmom, pri ktorom mnohým behá mráz po chrbte aj dnes. Traduje sa o ňom, že v 90-tych rokoch bol tým, kto zabíjal priam na počkanie a jeho obľúbenou zbraňou bol samopal. Lojzo sa neštítil odpraviť z tohto sveta ani 18-ročnú Žanetu, ktorú svojou zbesilou streľbou na auto pri Hrabušiciach v roku 1997 smrteľne poranil, pričom zvyšok štvorčlennej posádky len zázrakom vyviazol s ťažkými zraneniami.

Neskôr zabil aj Milana Holáňa, s ktorým išlo o súperenie v okolí žilinsko-kysuckého podsvetia. Pri tejto akcii zahynul aj Holáňov ochrankár Stanislav Vnuk. Čistič pri úteku z baru narazil na dvoch mestských policajtov, no ani to ho nezastavilo v desivej streľbe, ktorou si prerazil cestu preč. Policajtom ani okoloidúcim sa však našťastie nič nestalo. Čistič neskôr pri súde svoju vinu popieral, no svedkov bolo priveľa a dôkazov takisto.

Mafiáni – Lojzo Čistič

V septembri 2003 bol Čistič za tieto vraždy poslaný do väzenia na doživotie, keď sa na súde psychicky zrútil a pokúsil o útek. V jeho neprospech totiž hovorilo aj to, že aj napriek tomu, že bol vedený ako nezamestnaný, tak žil na vysokej nohe. Jazdil v drahých autách, nosil značkové oblečenie a žil v luxusných hoteloch. Jeho obhajobu navyše vykonávali hneď traja advokáti. Čistič sa obhajoval, že pracoval len občas ako taxikár a predával dovezený tovar zo zahraničia.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Aj napriek tomu, že sa z väzenia pravdepodobne už nedostane, tak má polícia podozrenie vo viacerých ďalších skutkoch. Ozývajú sa aj hlasy z bývalého podsvetia, ktoré tvrdia, že Čistič sa viackrát pokúsil o ďalšie vraždy či bol zapletený v rôznych závažných skutkoch. Svoju prezývku si určite nevyslúžil náhodou a je teda možné, že má toho na rováši ešte viac, ako spomínané tri vraždy, za ktoré bol právoplatne odsúdený.

Foto|Video: YouTube