Asi každý z nás sa už stretol so situáciou, keď vám „pípne“ na Facebooku nová správa a vy si ju aj chcete prečítať, ale tak, aby druhý človek nevidel, že ste si ju už otvorili. Ak máte tento problém častejšie a potrebujete byť na FB inkognito, tento návod pre fajnšmekrov vám môže pomôcť. 

Na webe FHM, skratka od For Him Magazine, sa objavil zaujímavý návod, ako si po novom prečítať správy na Facebooku tak, aby druhej osobe nesvietil ten známy nápis „videné“. Podľa redakcie uvedeného portálu existujú dva spoľahlivé spôsoby, ako prešpekulovať tento systém.

Prečítať si správu ako upozornenie

Na Messengeri si možno nájsť funkciu Upozornenia a aktivovať si ju. Tá vám správy síce nezobrazí klasickým rozšíreným spôsobom, ale nevýhoda tohto systému je v tom, že tieto upozornenia ukážu len obmedzený počet znakov, takže dlhšiu správu pravdepodobne neuvidíte celú.

Režim „Lietadlo“

Druhou možnosťou, ako čítať správy „na tajnáša“, je režim Lietadlo. Akonáhle si ho zapnete, potom choďte do aplikácie Messenger. Po prečítaní správ si Messenger vypnite a správy nebudú označené ako „videné“. Pred zapnutím funkcie Lietadlo je však dôležité sa z aplikácie Messenger úplne odhlásiť, nielen vypnúť ju na obrazovke.

Zdroj: Fhm.com | Foto: Facebook, YouTube