Slovenská hokejová legenda Marián Hossa je počas posledných hodín témou číslo 1 v zámorskej NHL. Jeho kariéra totiž nabrala nečakaný spád a hviezdny krídelník nasleduje legendárneho ruského centra Pavla Dacjuka.

Po konci sezóny 2015/16 sa totiž hviezdny Pavel Dacjuk rozhodol ukončiť svoju zámorskú kariéru a vrátil sa domov do KHL, a to aj napriek tomu, že v klube Detroit Red Wings mal stále platný kontrakt. Vedenie “Červených krídel” sa vtedy rozhodlo pre taký “legálny podvod” a práva na Dacjuka vymenilo do Arizony Coyotes, ktorá mala problém s prekročením platového minima.

To isté sa teraz prihodilo spomínanému slovenskému útočníkovi Mariánovi Hossovi, ktorý od predposlednej sezóny nehrá, ale so Chicagom mal zmluvu ešte na tri roky. Blackhawks však pred pár minútami oficiálne vymenili jeho práva do Arizony, pričom spolu s Hossom mieri do tímu Coyotes aj Vincent Hinostroza, Jordan Oesterle a voľba v treťom kole draftu 2019. Opačným smerom putuje štvorica hráčov Marcus Krüger, Mackenzie Entwistle, Jordan Maletta, Andrew Campbell a voľba v piatom kole draftu 2019.

Klub Chicago Blackhawks sa so slovenským útočníkom aj pekne rozlúčil na sociálnej sieti Twitter, kde napísal status v znení: “Tvoje príspevky pre Chicago Blackhawks nebudú nikdy zabudnuté. Pozorovali sme, ako si s týmto klubom vyhral trikrát Stanley Cup a navždy budeš spájaný s Blackhawks. V mene celej organizácie ti ďakujeme, Marián Hossa.” Ku príspevku klub priložil fotku, na ktorej je vidieť, ako odchovanec trenčianskeho hokeja dvíha všetky tri Stanley Cupy, ktoré so Chicagom vyhral. Bolo to v rokoch 2010, 2013 a 2015.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter