12. jún 2018 sa zapíše do dejín vďaka historickému stretnutiu severokórejského diktátora a prezidenta USA. Zavalitý diktátor, ktorý posledné roky naháňal svetu hrôzu testami nukleárnych zbraní, prešiel radikálnou zmenou. Zmenil vyhrážky aj imidž a nastúpil na cestu diplomacie, čím si postupne naklonil médiá i ďalších politikov. Kim Čong-un však napriek tomu zostáva stále nebezpečný a nevypočítaný vodca, ktorý mimo iného nechal popraviť vlastného strýka. Ak sa o tomto známom diktátorovi chcete dozvedieť viac, ponúkame vám výber tých najdivnejších faktov z jeho života!

 

1. Nikto nevie, kedy sa narodil

Kim Čong-un je jeden z najmladších vodcov na svete, no jeho presný dátum narodenia zostáva záhadou. Špekuluje sa, že sa mohol narodiť 8. januára 1982, no sú aj ďalšie možnosti. 6. jún 1982, 1983 alebo 1984.

2. V roku 2012 ho magazín The Onion označil za najse*y muža na svete

Diktátor mal vtedy len 29 rokov a časopis ho označil za “splnený sen každej ženy”.

3. Je po ňom pomenovaný účes

Študenti v Severnej Kórei sa s obľubou nechávajú strihať podľa svojho vodcu, stačí, aby kaderníkovi povedali, že si želajú účes známy ako “ctižiadostivý”.

4. Nepotrebuje chodiť na záchod

Teda, aspoň obyvatelia Severnej Kórei tomu veria a rovnaké reči kolovali aj o jeho otcovi. Zaujímavé je tiež to, že na stretnutie s Donaldom Trumpom si Kim priniesol vlastný záchod.

5. Takmer na každej fotke sa smeje

Vážne, buď je Kim Čong-un vždy skvele naladený, alebo ho fotoaparát jednoducho miluje.

6. Je najvyšší zo všetkých

Nedávno mal svet možnosť pobaviť sa na záberoch Kimovej osobnej ochranky, ktorá beží vedľa limuzíny so svojim vodcom. Okrem toho, že jeho bodyguardi musia byť skvelí vytrvalostní bežci, žiadny z nich nesmie byť vyšší ako 168 cm, aby tak Kima neprevyšoval.

7. Jeden z jeho titulov je “Génius medzi ostatnými”

A tiež “Nový štart” a “Brilantný súdruh”. Uvidíme, čo si tento kreatívny chlapík vymyslí v ďalších rokoch.

8. Študoval vo Švajčiarsku pod falošným menom

Jeho spolužiaci naňho spomínajú ako na zábavného študenta menom Pak Un, ktorého viac zaujímal šport ako samotná škola. Kim Čong-un miluje basketbal a jeho nechuť k učeniu sa odzrkadlila aj na známkach.

9. Je závislý na švajčiarskom syre

Túto vášeň zrejme objavil počas štúdia vo Švajčiarsku, kde ho tiež nachytali s časopisom pre dospelých v školskej taške.

10. Podstúpil plastickú operáciu

Nieže by mu to nejako zvlášť pomohlo, ale v tomto prípade nebol účel kozmetického zákroku urobiť vodcu mladšieho. Práve naopak, Kim si želá vyzerať čo najviac ako jeho starý otec.

Zdroj: trtworld.com, brightside.me | Foto: pngimg.com, giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.