Horúčavy počas teplých letných dní spôsobujú mnohým väčšie či menšie ťažkosti a niekedy si ani úplne neuvedomujeme, čo všetko môžu spôsobiť. Aj preto pravidelne počujeme o tom, že zas niekto nechal dieťa či psa vo svojom rozpálenom aute. Mohlo by sa tak zdať, že ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. V hotovú katastrofu však môže vyústiť i omnoho banálnejšia vec, napríklad zabudnutá plastová fľaša.

Možno to znie až neuveriteľne, no obyčajná fľaša vody predstavuje skutočné riziko, zvlášť, keď je ponechaná na viditeľnom mieste, kam majú prístup aj slnečné lúče. Fľaša totižto v takomto prípade funguje ako lupa, ktorou je takisto možné založiť oheň, a teda i podpáliť auto. Pôsobením lúčov na jedno miesto dôjde k zvýšeniu teploty a keď sa prekročí určitá hranica, zo sedadla, na ktorom je fľaša umiestnená, sa začne dymiť a nakoniec vzbĺkne oheň.

Dôležité je podotknúť, že sa vôbec nepohybujeme iba v teoretickej rovine. Z videa priloženého k článku je totiž jasné vidieť, že k takejto situácii naozaj dôjsť môže, preto je lepšie problémom predchádzať a byť nanajvýš opatrný.

TEST – Fľaša s vodou v rozpálenom aute

Zdroj/Video/Foto: YouTube