Nová boxerská superstar a šampión ťažkej váhy Anthony Joshua kraľuje už rok najsilnejšej boxerskej divízii. Od porážky legendárneho Vladimíra Klička už stihol 2-krát obhájiť post svetovej jednotky.

Na konci marca 28-ročný Brit druhýkrát obhájil opasky najťažšej váhovej kategórie, keď sa v súboji s Novozélanďanom Josephom Parkerom pozrel až do 12. kola a s prehľadom vyhral po výroku rozhodcov. Bilanciu si tak upravil na 21 víťazstiev – 20 K.O., 1 výhra na body.

Joshua kráča najťažšou divíziou bez väčšieho zaváhania, pričom doteraz mu najväčšie problémy spravil práve Vladimír Kličko, keď ho poslal 1-krát v kariére k zemi. Ale pozor, Kličko vraj nebol prvý, kto dostal Brita na kolená. Ten, kto ako prvý uštedril neporazenému šampiónovi príučku, má byť jeho iba 20-ročný krajan Daniel Dubois. „Dynamite“, ako znie prezývka mladíka, vraj poslal „AJa“ na dlážku ringu počas spoločného sparingu.

Mladý Brit si u profesionálov od 8. apríla 2017 získal rešpekt v siedmich zápasoch, ktoré všetky vyhral knockoutom. Dubois tvrdenia o sparingu s Joshuom sám viackrát potvrdil a súboj s ním by ihneď prijal, ale nikam sa neponáhľa, keďže chce krok za krokom vystúpať až na absolútny vrchol.

Daniel Dubois o sparingu s Anthonym Joshuom

Daniel Dubois – 7 výhier (7 K.O.)

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: Twitter, YouTube