Americký svalnatý diabol a taliansky temperamentný neskrotný býk. Niekomu napadlo postaviť dve na prvý pohľad neporovnateľné autá vedľa seba. Dodge Demon a Lamborghini Huracan. Ich porovnanie na šprinte ale ukázalo, že až tak odlišné vôbec nie sú!

Demon na trati pôsobí ako naštvaný svalnatý americký väzeň. Jeho 840 koní je obrovskou výhodou oproti uhladenému Talianovi vedľa. Ten má síce koní iba, ehm, iba 610, má ale výhodu vo veľmi rýchlej prevodovke a pohone všetkých kolies. Práve ten je rozhodujúci pri zrýchlení. V tomto bode by sa Demon, ak by tento článok čítal, zasmial. Má totiž toľko výkonu a tak prudké zrýchlenie, že sa stavia na zadné a musí používať špeciálne pneumatiky na dragracing. Obyčajné by sa vplyvom krútiaceho momentu doslova vyzuli! Kto teda zvíťazí, sila či temperament?

Autá špritntovali až neskutočne podobne. Síce sú každé úplne iné a z úplne inej kategórie, s radikálne odlišným pohonom, motorom a výkonom, ukázalo sa ale, že všetko záleží iba od rýchlosti reakcie vodiča! Práve moment prvotného zrýchlenia rozhodoval v každom z troch šprintov.

Foto|Video: YouTube