Dinosaury fascinujú ľudí už veľmi dlhú dobu a bolo o nich napísaných množstvo kníh, či natočených kopec filmov. Ale položili ste si už otázku, čo by sa stalo, ak by nevyhynuli? Ako by svet vyzeral, ak by do Zeme nevrazil asteroid? Je isté, že evolúcia dinosaurov by pokračovala ďalej a je možné, že by sa z nich vyvinuli extrémne inteligentné tvory – dinosauroidy!

Podľa Dalea Russella, objaviteľa Troodona (tiež nazývaný aj Stenonychosaurus), boli dinosaury na najlepšej ceste stať sa inteligentnými bytosťami. Tieto dinosauroidy by sa údajne stavbou tela podobali ľuďom. Troodon, štíhly vtákovitý jašter, mal niekoľko znakov, ktoré naznačovali vývoj týmto smerom. Disponoval protichodným palcom, vďaka ktorému bol schopný uchopiť rôzne predmety, resp. korisť. Taktiež mal plne vyvinuté binokulárne videnie.

Russell sa domnieva, že tento druh sa dokázal zdržiavať v skupinách, a teda bol schopný určitého druhu sociálneho cítenia. To ho viedlo k presvedčeniu, že dinosaury smerovali k vysoko inteligentným formám života. Počas skúmania Troodona zistil, že jeho mozog bol oveľa väčší v porovnaní s jeho telom, čo u ostatných dinosaurov nebolo obvyklé. Tvrdí, že objem mozgu týchto jašterov by bol približne rovnaký ako u ľudí.

Rovnako ako u väčšiny moderných plazov a vtákov jeho genitálie by boli interné. Vďaka spomínanému mozgu by sa ich postava postupne zmenila na telo humanoidného typu a vedeli by vzpriamene kráčať. Jeho jazyk by vraj znel skôr ako vtáčí spev.

Väčšina paleontológov Russellovu teóriu zavrhla, no našli sa aj takí, ktorí ju podporujú. Nech sa vám zdá táto teória akokoľvek pritiahnutá za vlasy, vyvrátiť ju takisto nemôžeme.

Zdroj: Unbelievable-facts.com, Thelivingmoon.com, Wikipedia.com, Youtube.com | Foto: Thelivingmoon.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.