Určite ste sa už dostali do situácie, kedy ste sa usilovali o priazeň nejakej ženy, no nedokázali ste sa zbaviť pocitu, že vaša náklonnosť nie je vzájomná. Správanie žien, aj keď sú to komplikované stvorenia, je v prípade vzťahov veľmi jednoducho čitateľné. Preto ak u nej spozorujete aspoň tri nižšie uvedené ťahy, môžete si byť istý, že vás nechce a je pravý čas zbaliť sa a ísť „o dům dál“.

 

Neustále mení plány

Samozrejme, nie každé zrušenie spoločného programu treba brať ako znak jej nezáujmu, pretože aj vy určite z času na čas potrebujete nutne preorganizovať svoju agendu, no ak vám odriekla už päť schôdzok, a to najmä na poslednú chvíľu, evidentne nemá záujem.

Opakuje, že ste priatelia

Ďalším neklamným znakom toho, že vás nikdy nebude považovať za partnera, je to, že vás neustále predstavuje ako svojho kamaráta a dáva vám verbálne aj neverbálne pocítiť, že váš vzťah je čisto platonický.

Vyhýba sa fyzickému kontaktu

Žiadne objatie, letmý bozk na rozlúčku ani nenápadné dotyky na ramene? Keď sa jej skúsite nezáväzne a akoby, mimochodom, dotknúť, premení sa priam na užovku diplomaticky sa vlniacu do bezpečnej vzdialenosti? Nie je vám to jasné?! Keby vás chcela, fyzický kontakt – aj ten najmenší – by určite priam vyhľadávala.

Strohé odpovede na správy

Ak ste od nej obdržali už pätnástu odpoveď na vašu správu či SMS-ku, ktorá znela: „ok“, „fajn“ alebo predstavovala len jednoduchý emotikon, vaše šance sú priam mizivé. Iste, každý sa niekam ponáhľame a nie vždy máme čas odpisovať si v štýle Onegina, no aspoň sem-tam sa to hodí, ak máte o toho druhého záujem.

Nikomu vás nepredstavila

Stretávate sa už nejaký čas a ešte stále nepoznáte žiadnu jej sestru, najlepšiu kamarátku, kolegyňu či dokonca ani len jediného suseda? Potom by vám malo byť jasné, že NECHCE, aby vás niekto poznal a spájal s jej životom. Pokiaľ teda nie je na mesačnej služobke a všetci jej blízki nežijú na opačnej strane planéty, lebo aj to sa niekedy stáva…

Vyhýba sa vám a odpovedá nepravidelne

Je vaša komunikácia „taká všelijaká“ alebo sa na niekoľko dní úplne umlčala? Mali ste zopár stretnutí s pravidelným odstupom a teraz sa vidíte raz za dva týždne a potom zasa o mesiac? V prípade, že nie je celosvetovo známa nervová chirurgička alebo nepracuje pre NASA, asi by ste mali váš potenciálny vzťah prehodnotiť a najlepšie si ho úplne rozmyslieť.

Nenavrhne stretnutie sama od seba

Vy ste vždy ten, kto ju pozýva a niekam volá? Ona sama vám nikdy stretnutie nenavrhla a keď sa jej neozvete prvý, hrá mŕtveho chrobáka? Nuž, buď je extrémne hanblivá, premýšľa ako v stredoveku alebo je zaneprázdnená pozývaním niekoho iného.

Neurčité alebo žiadne plány do budúcna

Tak ako zatajovanie svojich priateľov a príbuzných, aj skrývanie plánov do budúcnosti býva znakom, že nemá záujem o to, aby ste niekedy boli ich súčasťou, I keď len na určitý čas. Druhá možnosť je, že je príliš úzkostlivá a bojí sa, že keď vám ich prezradí, nepodarí sa jej ich naplniť.

Nepriamo naznačuje, že nemá záujem

Niekedy, aj keď žena veľmi chce, je pre ňu nesmierne náročné odmietnuť muža, ktorý je jej sympatický, no záujem púšťať sa s ním do vážnejšieho vzťahu, bohužiaľ, nemá. Takže dávajte pozor, čo hovorí. Vyhlásenia typu „neviem si momentálne predstaviť vážny vzťah“ alebo „v práci toho mám veľa a nezostáva mi veľa času na schôdzky“ či nebodaj začne zasnene a oduševnene hovoriť o nejakom mužovi, ste jasný aj bez našej pomoci.

Rovno vám to povie

Aspoň to nemusíte ďalej analyzovať a počítať, koľko z predchádzajúcich bodov spĺňa, pretože na stopercent viete, na čom ste.

Zdroj: askmen.com | Foto: giphy.com, twitter.com