Abu Azrael, tiež známy ako Anjel smrti, je veliteľom jednej zo šiitskych ľudových milícií v Iraku, ktorá bojuje proti ISIS. Okrem iného je bývalý vysokoškolský pedagóg a majster Taekwondo. Teraz však bojuje proti Islamskému štátu a na konte už má viac ako 1500 zabitých teroristov tohto radikálneho zoskupenia!

Dávnejšie sme vám priniesli príbeh o 62-ročnom sniperovi, ktorý likviduje teroristov. Tentokrát vám predstavíme bojovníka, ktorý boj proti ISIS posunul ešte o pár levelov vyššie. Je ním Abu Azrael, celým menom Ayyub Faleh al-Rubaie. Tento muž má za sebou už niekoľko bojov – najprv sa postavil na stranu Saddáma Husajna pri invázii USA do Iraku, neskôr sa pridal k milíciám sýrskeho prezidenta Baššára Asada, aby odrážal útoky rebelov a teraz bojuje vo svojom rodnom Iraku proti džihádistom. Zabil ich už vyše 1500. Abu je vraj výborný strelec, no občas siahne po menej tradičných zbraniach ako dlhý meč či sekera. A aj to je dôvod, prečo členom Islamského štátu naháňa obrovský strach.

Na otázku, či sa teraz teroristov nebojí, keď je jeho osoba vysoko medializovaná, odpovedá: „Je to v pohode, je mi to jedno. Môj slogan znie – privítaj smrť, ak ti ju osud prináša.“ Abu Azrael sa stal vo svojej rodnej krajine ikonou. Spievajú o ňom hrdinské piesne, či dokonca sa vyrábajú tričká s jeho podobizňou.

Abu nemá problém bojovať proti ISIS ani s vojakmi iného vierovyznania. Vraj je pre neho česť bojovať proti teroristom po boku sunitov, šiitov, kresťanov alebo s členmi ostatných irackých náboženských skupín. A čo hovorí na to, že Islamský štát na jeho hlavu vypísal odmenu? Ťažkosti si z toho rozhodne nerobí a s tradičným úsmevom dodáva: „Robí ma to ešte viac odhodlaným ochraňovať utláčaný iracký ľud!“ Na kameru sa lúči s tradičným heslom jeho jednotky „Illa tahin“, čo vo voľnom preklade znamená „Rozdrvíme ISIS na prach!“.

Zdroj: Sfatw.com, Youtube.com | Foto: Snopes.com, Laguiadelvaron.com