Celé Slovensko je zahalené rúškami, reštaurácie a bary nefungujú a prosia o pomoc. Politici nás počas niekoľkých tlačoviek denne zatiaľ žiadajú o disciplínu a zodpovednosť, no napriek tomu sami nejdú príkladom. Novinárom sa podarilo odhaliť, ako obchádzajú vlastné zavedené pravidlá, o čom dokonca údajne netušil ani samotný hlavný hygienik! 

Chcete sa ísť najesť do reštaurácie či bufetu? Maximálne cez výdajne okienko. Boli ste zvyknutí na obedy v zamestnaneckej jedálni? Teraz si môžete objednať jedlo akurát tak cez donášku. A čo takí politici? Nuž, tí sa môžu pokojne stravovať v parlamentnom bufete.

Na jednej z množstva včerajších tlačových konferencií ich touto poznámkou zaskočili novinári, ktorí si všimli, že parlamentný bufet je otvorený a začalo sa typicky politické prekrúcanie, vykrúcanie a nič sme sa z toho nedozvedeli.

Politici sa o prázdne bruchá obávať nemusia.

Hlavný hygienik Ján Mikas totiž prizvukoval, že opatrenia sa týkajú všetkých reštaurácii a bufetov. No na otázku, ako je možné, že parlamentný bufet funguje v plnej prevádzke, už odpoveď nenašiel. Potom sme sa zase dozvedeli od hovorkyne NR SR, že tento bufet dostal výnimku od hlavného hygienika, ktorý však na spomínanej tlačovke tvrdil, že prvýkrát počuje túto informáciu, a že tam vôbec nejaký bufet je.

Neskôr sa z toho snažil vymotať tým, že povedal, že opatrenia sa týkajú zariadení verejného stravovania. Redaktorka televízie JOJ teda zareagovala okamžite trefnou poznámkou, že aj ostatné zamestnanecké jedálne by tým pádom mohli byť otvorené. Mikas však tvrdí, že „zatiaľ nie“. Nuž, rovní a rovnejší v praxi, dobre bude!

Novinári prichytili politikov v parlamentnom bufete

Zdroj|Foto|Video: YouTube, Facebook