Slovensko je malá krajina a vo svete sa jej nedostáva príliš veľa pozornosti. Ak sa tak stane, často je to vďaka šikovným ľuďom či športovcom, ktorí sa pod Tatrami narodili.

Jednou z takých je aj Erika Danková, ktorá na seba upútala pozornosť slávneho britského periodika Daily Mail. Za všetko môže jej životný príbeh a nespočetné hodiny driny strávené v posilňovni. Hoci 21-ročná Erika žije už niekoľko rokov na Floride, nezabúda, kde sa narodila, o čom jasne hovorí aj jej insta účet s menom slovakian.warrior.princess.

Na mladej bodybuilderke je pútavý najmä príbeh. V útlom veku totiž trpela nadváhou a ostatné deti sa jej posmievali. Aj kvôli tomu volila oblečenie, ktoré zakrývalo jej postavu. Po tom, ako vo veku 14 rokov objavila powerlifting, dala prebytočnému tuku zbohom a posilňovanie sa stalo jej obrovskou láskou.

Odhodlaná žena začala nedávno súťažiť a vo svojej prvej súťaži v ženskej kategórii Physique získala tretie miesto. Ako uvádza portál Daily Mail, v cvičení nehodlá poľaviť a je odhodlaná stať sa ženskou verziou svojho idolu Arnolda Schwarzeneggera. Erika preto cvičí 6-krát do týždňa a na legpresse vytlačí úctyhodných 363 kg.

Dievča, ktoré kedysi trpelo nedostatkom sebadôvery, má pre všetkých milovníkov posilňovania jasný odkaz: “Ak to robíte kvôli pozornosti iných, nebudete úspešní. Jediný spôsob, ako uspieť v kulturistike, je milovať to, čo robíte.”

Erika Danková

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram