Včerajší výbuch bytového domu v Prešove je hlavnou témou posledných hodín a určite sa o ňom bude ešte veľa diskutovať. Len pár chvíľ po definitívnom uhasení požiaru však vyplávali na povrch šokujúce informácie o porušených predpisoch pri predchádzajúcich úpravách paneláku, ktoré mohli spôsobiť hasičom veľké problémy! 

Podľa informácií portálu Topky.sk, ktoré boli zverejnené iba pred pár minútami, sa riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Prešove (HaZZ) Jan Goliaš vyjadril, že výbuch určite súvisí s už spomínaným prerábaním plynových rozvodov. Záchranné práce vraj hasičom komplikovalo najmä parkovanie áut na sídlisku, no to nie je všetko.

Omnoho viac zarážajúci je fakt, že stavebné úpravy na paneláku z roku 2017, ktoré hasičský zbor neodsúhlasil kvôli porušeniu predpisov, pravdepodobne spôsobili pád schodiska v bytovke, cez ktoré nemohli hasiči zranených a uväznených ľudí evakuovať. Toto spadnuté schodisko totiž obetavým hasičom poriadne sťažilo záchranárske práce. Kto za túto obrovskú tragédiu ponesie zodpovednosť ešte nie je známe, no tak sa zdá, že osudových chýb, ktoré sa v paneláku udiali, je hneď niekoľko.

Hasiči boli na mieste činu celú noc.

Zdroj: Topky.skFoto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky