Keanu Reeves je jedným z najznámejších hollywoodskych hercov, ktorý si za dlhé roky tvrdej práce vybudoval vo svete herectva silnú pozíciu. Málokto však vie o pozadí jeho súkromného života, ktoré je viac než tragické.

Vraví sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. V prípade tohto rodáka z Libanonu to platí niekoľkonásobne. Je známy svojim pôsobením v mnohých skvelých filmoch (Diablov Advokát, John Wick, Králi ulice…), no najmä ako hacker Neo z legendárnej trilógie Matrix, ktorá navždy zmenila históriu kinematografie.

Ešte predtým, ako sa jeho herecká kariéra naplno rozbehla, ho v mladosti opustil otec a od 13 rokov sa o neho nadobro prestal zaujímať. Mal niekoľko nevlastných otcov, keďže jeho matka sa vydala celkovo štyrikrát, kvôli čomu často striedal miesta trvalého bydliska aj školy, kde sa stával obeťou šikany. Keďže trpel dyslexiou, tak nikdy nebol dobrým študentom, ale najmä hokejistom, pričom málo chýbalo, aby bol namiesto úspešného herca známym brankárom. No zastavilo ho zranenie.

V roku 1993, keď sa už pomaly dostával medzi známe tváre filmového priemyslu, sa jeho kolega a najlepší kamarát – herec River Phoenix predávkoval, na následky čoho neskôr zomrel. Práve s Phoenixom natočil svoj prvý úspešnejší film, kde hral v hlavnej úlohe (My Own Private Idaho). Keanu sa zo smrti svojho kamaráta nevedel dlho spamätať, no to bol len začiatok.

V roku 1998 sa zdalo, že konečne našiel šťastie v podobe svojej životnej lásky – Jennifer Syme. O rok neskôr dvojica už oznámila, že čaká bábätko a do kín sa zároveň dostal megaúspešný Matrix. Šťastie však netrvalo veľmi dlho. Jennifer totiž v ôsmom mesiaci tehotenstva potratila. Dvojica sa s touto tragédiou nedokázala vyrovnať a po pár týždňoch prišiel rozchod. Reevesova bývala priateľka však o rok a pol neskôr (2001) po dlhých depresiách zomiera pri autonehode. Od tejto tragédie nikdy verejne nepriznal vzťah so žiadnou ženou.

Je označovaný za samotára, pomáha rôznym charitám a nadáciám, a často ho ľudia môžu vidieť ako na ulici debatuje v kruhu bezdomovcov. Jeho najlepšou priateľkou je jeho sestra, ktorej bola diagnostikovaná leukémia pár mesiacov po smrti Reevesovej bývalej. Po dlhých rokoch boja však túto zákernú chorobu dokázala poraziť, a tak sa po strastiplných časoch tragédií a smoly usmialo šťastie aj na tohto legendárneho herca a veľkého bojovníka.

Zdroj: Csfd.cz | Foto: YouTube, Twitter