Starostlivosť o svoje auto je dôležitou súčasťou života každého správneho muža, ale obzvlášť v zimných mesiacoch si naše štvorkolesové miláčiky zaslúžia ešte citlivejší prístup. Väčšina šoférov však počas tohto obdobia robí jednu obrovskú chybu!

K najčastejším zimným témam medzi motoristami patrí dilema, či je dobré auto nechať zohriať pred jazdou alebo je lepšie hneď sadnúť a ísť. Najnovšie sa k tejto problematike vyjadril riaditeľl spoločnosti ProfiAuto pre Slovenskú a Českú republiku Jindřich Krejči. Ten tvrdí, že v prípade dieslových aj benzínových motorov nie je počas zimy vhodné hneď po naštartovaní jazdiť. Podľa jeho slov je vždy lepšie naštartovať a počkať aspoň 5 minút, kým zredne olej.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Počas nízkych teplôt totiž olej v aute stuhne, čím sa vo veľkom strácajú jeho mazacie schopnosti. Tým pádom neplní svoju funkciu na 100 percent a poškodzuje časti auta a, pochopiteľne, aj celý motor. Hoci niektorí ľudia tvrdia, že zahrievanie motora na voľnobeh počas zimy nie je správne, rovnako ako Krejči sa pre portál Info vyjadril i Rudolf Staník. Konateľ spoločnosti AZ Car tiež odporúča šoférom v zime pred jazdou auto zohrievať aspoň päť minút.

Zdroj: Info.sk | Foto: YouTube