Počas upynulého víkendu sa konal boxerský duel medzi dvoma americkými boxermi. Zápas Charles Conwell vs. Patrick Day sa skončil víťazným K.O. pre prvého menovaného. Žiaľ, práve tento knockout sa stal jeho súperovi osudným…

Patrick Day sa narodil 9. augusta 1992 v New Yorku. Prvýkrát sa v profesionálnom boxerskom ringu predstavil v roku 2013. V ňom si za 6 rokov vybojoval solídne výsledky, keď vyhral 17 zápasov (6 K.O.) a prehral len štyrikrát. Jeho posledná prehra v ringu však mala ten najtragickejší scenár.

Keď sa totiž počas uplynulého víkendu Patrick postavil v ringu proti o 6 rokov mladšiemu Charlesovi Conwellovi, nikto nemohol tušť, že ho čaká posledný boxerský zápas v živote a následne najťažší boj, aký ľudstvo pozná – boj o prežitie. Bohužiaľ, v oboch prípadoch Patrick Day svoj zápas prehral.

Conwell mu v ringu zasadil tvrdé K.O., ktoré rozhodlo duel. Následne musel byť známy Američan prevezený do najbližšej nemocnice, kde sa ho tím lekárov snažil zachrániť. Pred pár hodinami však svet obletela smutná správa – Patrick Day po následkoch svojho posledného zápasu v nemocnci upadol do kómy a následne podľahol zraneniam. Mal iba 27 rokov.

Odpočívaj v pokoji, Patrick

Patrick Day vs. Charles Conwell

Zdroj: Boxrec.com | Foto|Video: Twitter, YouTube