Ako blesk z jasného neba zasiahla svet atletiky správa o smrti talentovanej ruskej prekážkarky Margarity Plavunovej. 25-ročná športovkyňa bola nájdená mŕtva 19. augusta.

Telo úspešnej atlétky, ktorá bola niekoľkonásobnou regionálnou i celonárodnou šampiónkou v behu cez prekážky, bolo podľa ruskej spravodajskej agentúry TASS nájdené 19. augusta pri ceste v Moršanskom okrsku na okraji mesta Tambov. Za príčinu smrti krásnej Margarity Plavunovej bol určený infarkt, ktorý utrpela priamo počas bežeckého tréningu.

Očití svedkovia tvrdia, že športovkyňa bežala popri ceste, zrazu spadla na trávu a stratila vedomie. Miestni obyvatelia sa Margarite snažili pomôcť a zavolali sanitku, no pôvabnej mladej žene už nebolo pomoci. Smrť bežkyne cez prekážky potvrdila aj Ruská atletická federácia. Trénerka Elena Menilkova prezradila, že jej zverenkyňa sa už niekoľko dní necítila dobre. Miestne médiá špekulujú, že za smrťou Margarity mohlo byť pretrénovanie.

Margarita Plavunova, ktorá súťažila v behu cez prekážky na 60 a 100 metrov, počas svojej kariéry získala 18 zlatých medailí a dúfala, že sa jej podarí kvalifikovať sa na Olympijské hry 2020 v Tokiu. To sa už, bohužiaľ, nestane. Česť jej pamiatke.

Margarita Plavunova

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: Instagram.com/ri_pl