Na internetové reklamy si už väčšina používateľov zvykla a častokrát môžu byť aj užitočné. V poslednom období sa ale na Slovensku rozšírila falošná reklama, ktorá dokonca zneužíva slávne osobnosti či najznámejšie weby. 

Pred pár dňami zverejnil slovenský raper Rytmus na svojom Instagrame video, ktoré mu poslal YouTuber Duklock. Na videu možno vidieť stránku, ktorá vybehne ako vyskakovacia reklama a uvádza, že Rytmus investoval peniaze do Bitcoinov a navádza čitateľov, aby tak urobili tiež, pričom celý článok končí informáciou, aby záujemcovia o rýchly zárobok vložili aspoň 250 eur.

Reklama však nezobrazuje len Rytmusa, ale aj iné známe tváre našej spoločnosti ako sú herci, politici, či najnovšie dokonca MMA zápasník Attila Végh. Táto falošná reklama sa neobjavuje len ako vyskakovacia, ale teraz už aj ako sponzorovaný príspevok na Facebooku, kde dokonca vyzerá tak, že odkazuje na najznámejšie weby Slovenska ako napríklad aktuality.sk alebo nedávno aj manmagazin.sk. Dajte si pozor, je to obrovský podvod!

 

Reklama vyzerá akoby smerovala na niektorý zo známych slovenských webov, ale v skutočnosti je to úplne iná stránka.
Ako autor článku je uvedený Jozef Kuciak…

Foto|Video: Facebook, Instagram/Rytmusking