Ak ste morotoristom, tak (logicky) pravidelne navštevujete čerpacie stanice a tankujete pohonné hmoty. Žiaľ, v tom prípade ste aj vy obeťou obrovského podvodu, ktorý je vykonávaný na slovenských vodičoch. 

Portál Pluska totiž prišiel so šokujcúím zistením, že Slovensko patrí medzi najhoršie krajiny Európy, čo sa týka kvality pohonných látok. Reč je hlavne o nafte, ktorá je vraj piata najhoršia na “starom kontinente”. Na kvalitu nafty sa na Slovensku údajne ani nevykonávajú žiadne kontroly. Finančná správa kontroluje len účtovnícke záležitosti čerpacích staníc a dane, kontrolu palív síce vykonáva Slovenská inšpekcia životného prostredia, lenže tá sa zameriava len na znečistenie ovzdušia, nie na kvalitu nafty ako takej.

Najsmutnejšie je, že za slabú kvalitu platia Slováci obrovské peniaze.

Spomínaný web uvádza, že horšiu naftu ako u nás, nájdete už len na čerpacích staniciach v Dánsku, v Holandsku, v Grécku a v Luxembrusku. Čo je na tom najsmutnejšie, za slabú kvalitu platíme obrovské peniaze, nakoľko napríklad z krajín V4 nemá nikto drahšie pohonné hmoty, ako práve Slovensko.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: YouTube