Slovensko je bezpochyby hokejový národ a každý rok začiatkom mája žije hokejom ešte viac. V tomto čase sa totiž obvykle konajú seniorské Majstrovstvá sveta.

Kým sa však tie tohtoročné v Dánsku začnú, skalný fanúšik sleduje aj nižšie kategórie a tajne dúfa, že objaví nové talenty v drese s dvojkrížom na hrudi. V tejto chvíli vrcholí juniorský šampionát do 18 rokov v Rusku a hoci Slovensko v skupine podávalo výborné výkony, po štvrťfinálovej prehre so Švédmi na turnaji skončilo.

V základnej skupine si naše mužstvo vypočulo hymnu dvakrát, keď zdolalo Čechov a Francúzov. Nechýbalo veľa a znela by ešte raz, ale to by naši chalani nemohli nešťastne prehrať s Ruskom po nájazdoch. Čo im však nedopriali ruskí hokejisti, to im dopriali ruskí organizátori, ktorí našu hymnu pustili po zápase USA práve s domácou „zbornou“.

Američania vyhrali jednoznačne 5:1 a hrdo nastúpení už už čakali na tóny svojej hymny. Tá ale neprišla, respektíve nie tak celkom. Z reproduktorov na štadióne sa totiž ozval akýsi remix s tónmi našej „Nad Tatrou sa blýska“. Fanúšikovia USA tento trapas v diskusii okamžite označili ako pomstu za debakel, a niektorí v tom dokonca videli politické hry Rusov. Žeby bola posledným klincom do rakvy naštrbených rusko-amerických vzťahov práve slovenská hymna? ?

Slovenská hymna po zápase Rusko-USA

 

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: YouTube.com