Od dnes 1.10.2020 platí na Slovensku núdzový stav z dôvodu snahy o čo najrýchlejšie zastavenie pandémie koronavírusu Covid-19. To oznámil včera Igor Matovič (47) na svojom facebokovom účte. A tam mu to ľudia tvrdými komentármi poriadne zrátali! 

Názory na znovuzavedenie stavu núdze, ktorý sme tu už mali od 15. marca do 13. júna, sa rôznia. Nielen bežní občania, ale aj niektorí politici si myslia, že podobný krok je príliš prehnaný a nevidia dôvod na zavedenie núdzového stavu pre celé Slovensko, ale nanajvýš len pre oblasť zdravotníctva.

Núdzový stav by mal platiť od dnes až 45 dní, no a potom sa podľa slov premiéra Igora Matoviča odborníci následne rozhodnú, či to bude pokračovať, alebo sa Slovensko vráti do normálu. Samozrejme, tento nepopulárny krok vyvolal medzi občanmi, opäť raz, veľkú vlnu nevôle, a odmietavé komentáre pod premiérovým statusom si získavali stovky, ba až tisíce lajkov. Nuž, zdá sa, že spoločenský tlak začína byť kvôli pandémii koronavírusu pre súčasnú vládu poriadnym sústom!

Igor Matovič o núdzovom stave

Komentáre Slovákov

Zdroj|Foto: Facebook/Igormatovic, YouTube