Písal sa 26. august 2017 a svetlo sveta uzrel jeden z najsledovanejších (ak nie vôbec ten najsledovanejší) zápasov v histórii bojových športov. V ringu sa proti sebe postavili neporazená boxerská legenda Floyd Mayweather a vtedajší šampión UFC v ľahkej váhe Conor McGregor.

Súboj, ktorý bol najmä kvôli obrovskej reklame a až priam nechutne vysokým prémiám označovaný ako súboj storočia, napokon skončil podľa očakávaní – výhrou amerického boxera Mayweathera. Írsky MMA fighter bol však šampiónovi dobrým súperom. Od tejto obrovskej športovej udalosti uplynulo už takmer 8 mesiacov a zdá sa, že sa dočkáme jej reprízy. Tentokrát ale v oktagone!

Bezprostredne po zápase sa objavovali špekulácie, že medzi dvoma borcami by sme sa mohli dočkať odvety. Tá však už nemá byť v ringu, ale na „domácej“ pôde Conora McGregora, respektíve v oktagone. Kto sleduje Mayweathera, vie, že 41-ročný Američan pred pár mesiacmi začal s MMA tréningom. Samozrejme, Floydovi by v MMA zápase proti kontroverznej hviezde UFC s najväčšou pravdepodobnosťou nepomohol ani niekoľkoročný tréning, a tak sa má prípadná odveta uskutočniť za poriadne upravených podmienok.

Omar Al Raisi, šéfredaktor denníka The Sport Journal, prezradil prvé správy zo zákulisia prípadnej odvety: „So 4-uncovými MMA rukavicami, bez topánok, päť 5-minútových kôl vo váhe do 70 kilogramov. Žiadne kopy, žiadne take-downy, žiadne lakte, žiadne kolená. Určité veci, ako napríklad klinč, sú povolené.“ 

Zarytý MMA fanúšik sa pri podmienkach zápasu určite chytá neveriacky za hlavu, avšak pri klasických pravidlách by zrejme Mayweather s Conorom vydržal iba pár sekúnd. A keďže ide v prvom rade o divadlo pre divákov s poriadne mastnou výplatou pre oboch aktérov, nadšenci bojových športov sa s tým budú musieť zmieriť.

Podľa časopisu Forbes mal byť súboj oficiálne ozrejmený na jednej z tlačových konferencií pred turnajom UFC 223, útok Conora McGregora na autobus so zápasníkmi ale plány promotérov značne naštrbil. Tí museli počkať, ako sa celá situácia ohľadom políciou zadržaného Íra vyvinie, a tak sa ohlásenie udalosti nateraz odkladá.

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: Forbes.com | Foto: Twitter, YouTube.com