Kariéra slovenského reprezentanta Marka Daňa je v posledných rokoch ako na horskej dráhe. Hokejista, ktorému bola v mladosti predpovedaná veľká kariéra, si spravil meno v Columbuse Blue Jackets.

Vo svojej prvej seniorskej sezóne v NHL vo veku necelých 20 rokov dokázal po boku veterána Scotta Hartnella nazbierať výborných 21 bodov v 35 zápasoch. Navyše, rodák z rakúskeho Eisenstadtu žiaril sebavedomím a neraz parádnymi kľučkami potupil skúsenejších súperov. Bohužiaľ, Columbus pred ďalšou sezónou Daňa vytrejdoval do hviezdami nabitého Chicaga, kde Marko dostal príležitosť iba v 13 zápasoch, v ktorých si pripísal len dva body.

Ani v tíme Blackhawks sa útočník nezdržal dlho a putoval do Winnipegu. Tam odohral doposiaľ svoju najväčšiu zápasovú porciu v NHL počas jednej sezóny a v 38 zápasoch zaknihoval 11 bodov. Ročník 2017/18 Daňo presedel takmer celý na tribúne, keď odohral 23 stretnutí s bilanciou 3 body. V minulej sezóne prišla ďalšia zmena a po hráčovi siahlo Colorado Avalanche. V drese „Lavín“ zaznamenal iba 8 zápasov bez bodového zápisu.

V tej istej sezóne Daňa znova stiahol Winnipeg, avšak okamžite ho poslal na farmu do Manitoby. Tam 24-ročný hráč nazbieral 30 bodov v 51 zápasoch. Hoci mal v AHL vydarenú sezónu, mnohí už nad ním zlomili palicu a na ďalšiu šancu v NHL to nevideli. Ako sa teraz ukázalo, mýlili sa.

Daňo sa vracia do tímu, kde zanechal najlepší dojem – do Columbusu Blue Jackets. Správu dnes oznámil samotný generálny manažér „Modrokabátnikov“ Jarmo Kekalainen. Daňo s klubom, ktorý ho draftoval v roku 2013 v prvom kole z 27. miesta, podpísal jednoročný dvojcestný kontrakt.

„Je to ako vrátiť sa domov. Toto je miesto, kde to pre mňa všetko začalo, takže je skvelé byť späť. Som rád, že som späť a som pripravený na túto príležitosť. Dúfam, že to bude fungovať,“ povedal bezprostredne po podpise zmluvy Daňo. Podobne ako Marko, aj my dúfame, že sa mu pri návrate do staronového tímu vráti aj forma a jeho kariéra konečne naberie ten správny smer.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Facebook, Twitter