Hlavný hygienik Ján Mikas a politickí predstavitelia včera predstavili súbor protipandemických opatrení, ktoré budú platiť na Slovensku v priebehu najbližších dní. Premiér Igor Matovič (47) však nezabudol pripomenúť, kto podľa neho môže svojím konaním za to, že na Slovensku nakoniec došlo k lockdownu! 

Všetci si pamätáme na to, ako premiér avizoval, že po niekoľkých kolách celoplošného testovania si budeme môcť užiť pokojné sviatky. Operácia spoločná zodpovednosť dopadla na výbornú, zúčastnilo sa jej vyše 3,5 milióna občanov a všetci očakávali, že sa po týchto manévroch naozaj vrátime k slobodnejšiemu životu.

Takto to však vôbec nie je a vláda včera oznámila veľké sprísňovanie, ktoré zavrie terasy reštaurácií a barov už od 11. decembra (piatok), a od 21. decembra budú môcť byť otvorené len obchody s nevyhnutným tovarom (potraviny či lekárne). Do hotelov, vlekov a lanoviek budú púšťať len ľudí s testom nie starším ako 72 hodín, no a wellnessy aj v rámci hotelov sú zrušené úplne. Od 28.12. sa navyše v každom podniku nad 500 zamestnancov budú musieť zamestnanci pravidelne testovať.

Tlačová konferencia o sprísňovaní opatrení

Matovič sa síce k opatreniam počas tlačovej konferencie vyjadroval najmenej, no nakoniec si predsa neodpustil poznámky k prezidentke Zuzane Čaputovej (47): “Možno sa patrí niekedy priznať aj prehru, ja teda dnes priznávam prehru najmä s pani prezidentkou, ktorá aj posledný deň pred celoplošným testovaním vyzývala na dobrovoľnosť. Robila všetko pre to, aby testovanie neprebehlo, následne vyzývala, aby bolo testovanie dobrovoľné, a tým pádom, defacto, vyriekla ortieľ nad plošným testovaním. Ja som napriek tomu bojoval, chcel som, aby plošné testovanie bolo,” vyjadril sa Matovič.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Neskôr ešte teatrálne dodal: “Priznávam prehru. Testy nie sú, takže áno, prehral som tento boj použitia testovania ako alternatívu lockdownu.” Nakoniec poznamenal, že „protivietor“ bol veľmi silný, keďže sa proti nemu postavila prezidentka aj minister hospodárstva Richard Sulík a dodal, že Slovensko pôjde cestou, ktorú zastávala najvyššia autorita.

Zdroj: Tb | Foto|Video: Instagram/Zuzanacaputova, YouTube