Chlpatý chlap je pre niektoré ženy príťažlivý, pre iné priam odpudzujúci. S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi preto začínajú niektorí muži každoročne riešiť, čo so svojím porastom na tele. Najmä na hrudi. Ako si teda poradiť s večnou dilemou – zobrať pred návštevou kúpaliska žiletku do ruky alebo nie?

Pravda je taká, páni, že jednoznačnú odpoveď nám nikto nedá, ale… Vždy platia isté pravidlá, ktoré by sme jednoducho mali dodržiavať. A to sú tie, ktoré sa týkajú našej hygieny.

Podpazušie

Áno, odpoveď znie – oholiť! Oholené podpazušie pôsobí esteticky a v kombinácii s kvalitným antiperspirantom sa vyhnete aj nepríjemnému zápachu, ktorý je v letnom období úplne prirodzený. To však neznamená, že máme smrdieť – na náš pot totiž skutočne nikto nie je zvedavý.

Nohy

V žiadnom prípade neholiť! Oholené nohy u chlapa pôsobia divne. K poriadnemu chlapovi chlpy patria a v prípade nôh sa nemusíme baviť o sťaženej hygiene, ako je tomu u podpazušia. Takže, chlapi, chlpaté nohy naozaj riešiť nemusíte.

Hruď a brucho

Tak tieto časti mužského tela sú snáď tými najdiskutovanejšími. Či už učiníte tak alebo onak, nič tým nepokazíte. Sú predsa aj muži, ktorí na týchto partiách nezarastajú skoro vôbec, takže to, či ste oholený alebo nie, vlastne ani nikto nerieši. Chlpy však odporúčame minimálne skrátiť, ak zarastáte až príliš veľa, prípadne, ak vám neželaný porast siaha aj na ramená či dokonca chrbát. Na týchto miestach skutočne nepôsobia esteticky, takže žiletku do ruky a smelo do toho.

chlpatá hruď - holiť či neholiť

Rozkrok

Ak sa neviete rozhodnúť, čo so svojimi intímnymi partiami, najlepšie bude, ak sa opýtate priateľky či manželky. Nikto iný vám predsa tieto miesta zväčša nevidí, takže páčiť by ste sa mali predovšetkým im.

A čo na to ženy? Tú sú ich odpovede, no vopred vám povieme, že múdry z toho nebudete 🙂

Chlap má vyzerať ako chlap, tak prečo by sa mal holiť? Muži bez chlpov sa mi nepáčia, nepôsobia mužne, takže jednoznačne neholiť! (Miriam, 35)

Chlpy mi nevadia, len ich nemôže byť príliš veľa. Mali by si ich aspoň zastrihávať. (Katka, 22)

Sú príliš pohodlní, preto sa tvária, že sa holiť netreba. Od nás však vyžadujú, aby sme boli vždy upravené na sto percent, tak nech sa aj oni posnažia. Aj tam dole – nevyzerá to pekne, keď tam majú prales. (Hanka, 28)

Chlpatá hruď je úplne TOP. Páči sa mi to, keď má muž rozopnutú košeľu a vidieť mu chlpy – sú na zožratie. (Betka, 33)

Je mi to jedno. Chlpy chlapa nerobia, ale jeho slová a skutky. Mala som aj takých, aj takých a nikdy som to neriešila. (Soňa, 36)

Najhoršie je, keď sú chlpatí na chrbáte, to je nechutné. Hruď aj bruško môžu byť, to je celkom chutné. Tam dole – stačí, keď si to trochu upravia, ale úplne nahladko radšej nie, to pôsobí skôr komicky. (Nela, 24)

Nuž, páni, nech už sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte, že hlavné je, aby ste sa vy sami cítili dobre. Keď budete vo svojej koži vy, potom dokážete šíriť pozitívnu energiu aj okolo seba a vtedy bude každému úplne jedno, koľko chlpov zdobí vaše telo, a to bez ohľadu na to, či sa budete momentálne nachádzať na pláži alebo v posteli s drahou polovičkou.

Zdroj: MužskýSvet.sk | Foto: Facebook