Zdá sa, že nápad s celoplošným testovaním celého Slovenska sa deň pred jeho samotnou realizáciou javí ako nesplniteľná úloha. Na základe informácií od veliteľa celej operácie Ivana Pacha to na piatkovej tlačovke potvrdila prezidentka Zuzana Čaputová (47)! 

Prezidentka Čaputová sa informovala o stave celej operácie s názvom Spoločná zodpovednosť a potvrdila to, čo sa medzi ľuďmi šuškalo už dlhšiu dobu. Akcia s celoplošným testovaním nie je vôbec pripravená. Nepripravených je údajne až 40% odberných miest a to v horizonte pár hodín pred začiatkom samotného testovania. Pripravených je iba 60% odberných miest, čo by znamenalo, že obrovská masa ľudí sa k testovaniu vôbec nedostane.

Prezidentka Čaputová, preto okamžite vyzvala premiéra Igora Matoviča (46), aby zrušil obmedzenie pohybu ľudí, ktorí nebudú mať test, keďže podľa aktuálnych čísel je cieľ otestovať všetkých občanov nenaplniteľný. Tých, ktorí sa však otestovať môžu zároven vyzvala, aby tak v záujme ochrany zdravia urobili. Samozrejme, teraz sa čaká na vyjadrenie vlády, ktorá si celý tento proces zaumienila, a podľa reakcií na kritikov z posledných dní sa zdalo, že z neho odmieta akokoľvek upustiť.

Zuzana Čaputová o celoplošnom testovaní

Zdroj: Tb/Zuzanacaputova | Foto: Instagram/Zuzana_caputova, YouTube